Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

TMT poszukuje informacji o żołnierzach WP

Działając na prośbę Wydziału Rewaloryzacji Zabytków Krakowa i Dziedzictwa Narodowego poszukujemy informacji o dwóch żołnierzach Wojska Polskiego, którzy zginęli we wrześniu 1939 roku w Tuchowie.

Pomimo naszych starań nie udało się uzyskać żadnych wiadomości w tej sprawie. Szczególnie zależy nam na ustaleniu nazwisk dwóch nieznanych żołnierzy września. Według materiałów z Archiwum Narodowego w Krakowie z 1945 roku „na cmentarzu parafialnym w Tuchowie znajdowały się cztery groby żołnierzy Wojska Polskiego z 1939 roku: dwa w obrębie kwatery z I wojny światowej i dwa groby poza kwaterą w odległości ok. 50 metrów”.

Znane są nazwiska dwóch poległych w Tuchowie żołnierzy, to Dymitr Bąk i Władysław Czerew, jednak nic nie wiadomo o dwóch pozostałych.

W związku z powyższym zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich mieszkańców naszego miasta oraz czytelników „Tuchowskich Wieści” w sprawie informacji o dwóch nieznanych żołnierzach Wojska Polskiego z września 1939 roku, którzy również zginęli w Tuchowie.

Być może ktoś zna ich nazwiska, chociażby z rodzinnych przekazów. Wszelkie wiadomości prosimy przesłać na adres Redakcja „Tuchowskich Wieści”, ul. Chopina 10, 33-170 Tuchów lub bezpośrednio przekazać do Towarzystwa Miłośników Tuchowa.

Przewodniczący Zarządu TMT
Tomasz Wantuch

Skip to content