Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Trenerem nadal Ropski

Jak poinformował dzisiaj (07.01.2004) Dziennik Polski trenerem Tuchovii nadal będzie Jacek Ropski.

W Tuchovii bez zmian
Ropski nadal trenerem
Nie Jacek Czarnik ani Jacek Ćwik będą szkolić piłkarzy Tuchovii, funkcję tę nadal -pełnić będzie dotychczasowy trener Jacek Ropski. Niewykluczone, że wkrótce zespół wzmocni trzech nowych zawodników.
– Po dłuższej konsultacji zdecydowaliśmy się nie zmieniać trenera – informuje prezes Tuchovii Robert Osika. – Uznaliśmy, że dla zespołu to będzie najlepsza decyzja, Jacek Ropski doskonale rozumie się z chłopkami i ma wizje, jak poprawić grę zespołu. Zresztą dwa ostatnie wygrane mecze sezonu w Pucharze Polskim z Tarnovią oraz Unią Tarnów pokazały, że w drużynie drzemie potencjał. Przy małych taktycznych retuszach składu może on osiągnąć lepsze rezultaty.
Prezes przyznał również, że o obsadzie trenerskiej wstępnie rozmawiał z Jackiem Ćwikiem – trenerem Unii Tarnów oraz Jackiem Czarnikiem, który ostatnio trenował Polan Żabno. Przygodę z tym klubem zakończył jednak z końcem starego roku.
Działacze Tuchovii nie ustają jednak w poszukiwaniach wzmocnień składu. Chętnie widzieliby u siebie m.in. gracza Ciężkowianki – Pawła Kafla. Na razie do oficjalnych rozmów między klubami nie doszło. Niewykluczone, że w drużynie pojawi się jeszcze napastnik, a także doświadczony gracz. Jeżeli chodzi o posunięcia kadrowe to Robert Osika wykazuje daleko idącą wstrzemięźliwość. – To na razie przymiarki, nie chciałbym nic mówić, żeby nie zapeszyć – dodaje. Z zespołu beniaminka IV ligi nikt nie zadeklarował chęci odejścia.

Skip to content