Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Powitanie 2004 roku w Tuchowie

Jolka, Jolka, pamiętasz lato ze snu?
Tą oto piosenką, której melodia rozchodziła się w powietrzu śród zapachów spalonego prochu z petard, i lejącego się wokół szampana, pożegnaliśmy – już ubiegły 2003, a powitali – obecny, 2004 rok na Rynku w Tuchowie.

Odliczania ostatnich sekund do nowego roku dokonali Burmistrz Gminy, Pan Mariusz Ryś wspólnie z dyrektorem Domu Kultury Januszem Kowalskim i przybyłymi, w dość dużej ilości, mieszkańcami Tuchowa. Interesujące widowisko, w postaci pokazu sztucznych ogni, zgotowali nam tuchowscy strażacy. Huku odpalanych petard i fajerwerków nie była w stanie zagłuszyć puszczana z głośników, wcześniej wspominana melodia piosenki Budki Suflera, a także Makarena, która miała rozruszać obecnych widzów. Co niektórzy, skorzystali, być może z niepowtarzalnej okazji napicia się z Burmistrzem, inni wyposażeni w swoje zapasy, szampana i petard bawili się jeszcze chwilę po punkcie kulminacyjnym spotkania na płycie rynku. Inni powrócili do domów, lub też do okolicznych restauracji gdzie zabawa trwała ,za pewne, do białego rana.
Resztki wypalonych sztucznych ogni, i ślady po nocnej wizycie na rynku po woli zasypał, jak by specjalnie na Sylwestra zamówiony śnieg. A ja tam byłem i szampana piłem …

Rozpoczął się nowy, kolejny rok, w którym czekają nas przeróżne sprawy zawodowe, prywatne, setki problemów ale na pewno i mnóstwo przyjemności, ciekawostek i poznanych ludzi. Na ten nieznany czas życzymy wszystkim odwiedzającym te stronę wszystkiego najlepszego, przede wszystkim , byście nie pisali, jak Jolka, bohaterka piosenki, „ tak mi źle”.

Webmaster & Redakcja Tuchów.pl

Skip to content