Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Trzeci pas ruchu na 977

W Gazecie Krakowskiej (dodatek Gazeta Tarnowska) napisano, że w tym roku na trasie 977 z Tarnowa do Tuchowa powstaną dodatkowe pasy ruchu przy podjazdach w Porębie Radlnej i Piotrkowicach. Będzie to ogromne usprawnienie przejazdu na najbardziej stromych odcinkach drogi, z której korzysta codziennie wiele pojazdów o wyższym tonażu.
“W ubiegłym roku na jednej z głównych tras prowadzących na południe regionu, prawie nic się nie działo. Korzystający z drogi zastanawiali się dlaczego rozpoczęty trzy lata temu remont nagle został przerwany, a spore odcinki między Tuchowem a Tarnowem zostawiono w fatalnym stanie. – Kolejny etap prac na trasie 977 rusza w tym roku – zapowiada Roman Ciepiela, wicemarszałek Małopolski.
W pierwszej kolejności wybudowane zostaną dodatkowe pasy ruchu na stromych podjazdach w Porębie Radlnej i Piotrkowicach. Powstaną one przede wszystkim z myślą o ciężarówkach, aby nie blokowały ruchu tym samochodom, dla których pokonanie wzniesień nie sprawia takich problemów. Sytuacja komplikuje się zazwyczaj w zimie, kiedy drogi są dodatkowo oblodzone. Przy okazji budowy podjazdów ułożony zostanie asfalt na brakujących odcinkach drogi. W planach jest także utwardzenie poboczy i ułożenie nowych chodników (pach)”.

Źródło: tuchow.info

Skip to content