Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Tuchowianie zdobyli Elbrus!

W sobotę 30 czerwca, Marek Chrząszcz z Tuchowa oraz Michał Świegoda z Burzyna, zdobyli najwyższy szczyt Kaukazu – Elbrus (5642 m n.p.m.). Grupa licząca 9 osób, wyruszyła z Polski 23 czerwca. W jej skład wchodzili mieszkańcy gminy Tuchów oraz mieszkańcy południowej Polski, od Wrocławia, aż po Rzeszów. Na 9 osób uczestniczących w wyprawie, tylko 6 zdobyło szczyt – w tym wszyscy z gminy Tuchów.

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia ze zdobycia najwyższego szczytu Kaukazu – Elbrus!

Tuchowianie powrócili do domu 4 lipca. Serdecznie gratulujemy zdobycia szczytu, wytrzymałości, samozaparcia oraz energii, gdyż Pan Michał Świegoda ma 66 lat.
Dodać należy również, że w ten sam dzień, czyli 30 czerwca, szczyt próbowało zdobyć 3 grupy w liczbie 13 osób. Udało się to tylko pięciu osobom.

Marek Chrząszcz jest Prezesem Terenowego Koła PTTK nr 76 w Tuchowie oraz przewodniczącym Sekcji Turystyki Kwalifikowanej działającej przy tym kole.

Jeszcze raz gratulujemy i jesteśmy pewni, że na kolejnym zdobytym szczycie pojawi się wraz z tuchowianami flaga z napisem TUCHÓW! 😉 – to w nawiązaniu do akcji „Tuchowianie na wakacjach”.

Elbrus – najwyższy szczyt Kaukazu. Położony jest w zachodniej części głównego łańcucha Kaukazu, na terenie Kabardo-Bałkarii w Rosji tuż przy granicy z Gruzją. Jest najwyższym szczytem Rosji. Przez alpinistów zdobywających Koronę Ziemi to właśnie Elbrus, a nie Mont Blanc uważany jest za najwyższy szczyt Europy, gdyż przyjmują oni inne granice Europy niż Międzynarodowa Unia Geograficzna. (wikipedia)

Skip to content