Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Tuchowscy judocy w Saint Jean de Braye

Tuchowska młodzież korzysta z efektów współpracy międzynarodowej. Tamtejsi judocy wrócili właśnie z wizyty w Saint Jean de Braye. Do wyjazdu do niemieckiego Illingen przygotowują się natomiast licealiści.


Kilkunastu tuchowskich judoków, pod opieką Marka Srebry, wróciło właśnie z wizyty z zaprzyjaźnionego z tą gminą francuskiego miasteczka Saint Jean de Braye. Oprócz zwiedzenia m.in. Orleanu, wystartowali w okolicznościowym turnieju. Rywalizacja była zacięta, a tuchowianie pokazali się z jak najlepszej strony. Praktycznie w każdej z kategorii wagowych zajmowali miejsca w pierwszej trójce. Najlepsze wyniki odnotowała jednak Anna Kras, która zwyciężyła we wszystkich walkach. Wracając z Francji, sportowcy złożyli kurtuazyjną wizytę w niemieckim Illingen, które również współpracuje z Tuchowem. Wkrótce to miasteczko w Zagłębiu Saary odwiedzi kolejna grupa z pogórzańskiej gminy. Wczoraj wyjechali tam tuchowscy licealiści. W podróż 20-osobowa grupa uda się pociągiem. Program ich pobytu związany będzie ze zbliżającym się wejściem Polski do UE. Młodzież zwiedzi okolice Illingen i Saarbrücken. Będzie też uczestniczyć w zajęciach integracyjnych w zaprzyjaźnionym gimnazjum. Wszyscy uczestnicy wymiany będą gośćmi niemieckich rówieśników w ich domach rodzinnych. Będą też mieli okazję do podszkolenia języka naszych zachodnich sąsiadów.
Warto wspomnieć, że wsparcia finansowego w wyjeździe udzieliło stowarzyszenie Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży w Warszawie.

Skip to content