Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Tuchowscy, przedszkolni aktorzy

Przedszkole Publiczne w Tuchowie zostało nagrodzone w VIII Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Teatralnym „Snuj się snuj bajeczko…” organizowanym pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa. Konkurs odbywał się w na scenie widowiskowej Przedszkola nr 35 w Tarnowie – Mościcach w dniach 31.03 i 1.04.

Celem konkursu była konfrontacja dorobku artystycznego przedszkolnych grup teatralnych, wymiana doświadczeń metodycznych i artystycznych nauczycieli, promowanie dziecięcej twórczości teatralnej, popularyzacja form teatralnych stosowanych w przedszkolach oraz integrowanie najmłodszego pokolenia poprzez sztukę. W konkursie uczestniczyło 18 przedszkolnych grup teatralnych z Tarnowa i 4 z jego okolic.
Przedszkole Publiczne w Tuchowie reprezentowały dzieci z oddziału IV, które pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowały bajkę muzyczną pt. ”Królewna Pralinka”.
W dniu 6 kwietnia odbyła się uroczystość podsumowania konkursu i wręczenia nagród. Przedszkole Publiczne w Tuchowie zdobyło III miejsce i dwa wyróżnienia indywidualne dla małych aktorów. Ola Florczak została wyróżniona za rolę Królewny Pralinki, a Ala Kloch za rolę Wróżki Gilgotki. Dyrektor Przedszkola z rąk Zastępcy Prezydenta Tarnowa Doroty Skrzyniarz odebrała pamiątkowy dyplom i miłe nagrody dla całej grupy.

Skip to content