Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Tuchowska Liga Futsalu dobiegła końca

Pierwsza edycja „SPAR” Tuchowskiej Ligi Futsalu dobiegła końca. Od 1 grudnia 2018 r. rywalizowało ze sobą 12 zespołów wyłonionych poprzez eliminację. Bezkonkurencyjna w stawce okazała się ekipa Danzy, która potrafiła pokonać wszystkich rywali, odnosząc komplet zwycięstw.

Do ostatniej kolejki toczyła się walka o najniższe miejsce na podium. Ubezpieczenia obok Biedronki złapały właściwy rytm i wygrywając mecz za meczem wskoczyli na trzecie miejsce. Na takim wyniku zaważyło potknięcie drużyny Kosta w meczu przedostatniej kolejki z LKS Burzyn.

Gdyby nie kontuzje i nieobecność czołowych zawodników, drużyna z Burzyna mogła powalczyć o wyższe cele. Ligę zakończyli na 5 miejscu.

Szóste miejsce to sukces ekipy Dragons Team, która potrafiła nawiązać wyrównaną walkę z czołowymi drużynami tej ligi.

Na siódmym i ósmym miejscu znalazły się najmłodsze zespoły w lidze – Jastrzębia Team i Young Boys Szynwałd. Obydwie drużyny grały w kratkę, dobre mecze przeplatając średnimi. Wpływ na to mogła mieć częsta rotacja zawodników oraz wąska kadra.

Zawodnicy z LKS Brooklyn nie zważając na słaby początek potrafili się podnieść i wygrać 4 mecze. Największą niespodziankę sprawili pokonując wicelidera rozgrywek – GKS Gromnik. Czarodzieje zdobywając 10 pkt. na koncie zameldowali się na 10 pozycji w tabeli

Na lepsze występy liczyli zapewne gracze drużyn Biała Lubaszowa oraz Alfa Siedliska, jednak przeciwnicy okazali się za silni. Na lepsze futsalowe wyniki przyjdzie im poczekać do następnego roku.

Uroczystość wręczenia pucharów i nagród odbyła się w sobotę 9 lutego. Wyróżnienia wręczyli poseł na Sejm RP Michał Wojtkiewicz oraz burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek.

Skip to content