Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Koncert jubileuszowy Parafialnej Orkiestry Dętej z Siedlisk

Niedzielny wieczór w tuchowskim Domu Kultury był wyjątkowy. To za sprawą wspaniałego koncertu rozpoczynającego obchody 10-lecia działalności artystycznej Parafialnej Orkiestry Dętej z Siedlisk.

Orkiestra zagrała pod batutą kapelmistrza Bogdana Stefana, który wraz z księdzem Janem Wieciechem i Henrykiem Łątką w 2009 r. ją stworzyli. Koncert poprowadziła zaprzyjaźniona z orkiestrą Małgorzata Broda – dyrektor Instytutu Europa Karpat w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

Tuchowska sala widowiskowa wypełniona była po brzegi. Orkiestra przygotowała kilkanaście utworów w ciekawych aranżacjach. Wśród nich były takie, które szczególnie porywają: wiązanka melodii Abba Gold, Brathanków czy Tokajer-Czardasz. Pomiędzy utworami prowadząca koncert przybliżyła historię orkiestry i ciekawostki z nią związane, prezentowała członków, opowiadała o utworach, ich twórcach i okolicznościach powstania. Z orkiestrą wystąpili soliści: Alicja Rusin, Gabriela Sołtys i Paweł Rubacha prezentując niezwykły kunszt wokalny.

Burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek i z-ca burmistrza Wiktor Chrzanowski złożyli gratulacje jubilatom i podziękowania za dotychczasową działalność artystyczną.

fot. Wojciech Kras

Skip to content