Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Tuchowska Strefa Aktywności Gospodarczej tętni życiem!

Dnia 4 maja 2014 roku odbyło się otwarcie Tuchowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej, która powstała dzięki staraniom ówczesnego burmistrza Tuchowa Mariusza Rysia. Wykonanie strefy możliwe było dzięki pozyskanemu dofinansowaniu unijnemu w wysokości 5,6 mln zł.

Link do filmu

Wartość całego projektu to ponad 7 mln zł. Środki te pozwoliły na wybudowanie nowej infrastruktury, parkingów oraz wodociągu i kanalizacji sanitarnej wewnątrz strefy. Efektem tych działań miało być ulokowanie w Tuchowskiej Strefie Aktywności Gospodarczej nowych przedsiębiorstw oraz rozwój obecnych, które zapewnią nowe miejsca pracy.

fot. Jerzy Bergander
Dzisiaj można powiedzieć, że efekt został osiągnięty. W Tuchowskiej Strefie Aktywności Gospodarczej Gmina Tuchów sprzedała łącznie 13 działek. Czterech przedsiębiorców dynamicznie rozwinęło swoją działalność. Możemy podziwiać ich dokonania i wizjonerskie podejście do specyfiki swojej działalności.

W ramach dofinansowania unijnego Gmina Tuchów zobowiązała się do osiągnięcia rezultatu – utworzenia 35 nowych miejsc pracy w strefie. Miło nam poinformować, że aktualnie liczba ta wynosi ponad 450 miejsc pracy! Dodatkowa dobra wiadomość to fakt, że zdecydowaną większość tych miejsc zajęli pracownicy mieszkający w gminie Tuchów. Liczba ta stale rośnie!

W materiale filmowym przedstawiamy cztery firmy, które prowadzą działalność w Tuchowskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Każda z nich ma w planach dynamiczny rozwój, co też obserwujemy na co dzień, odwiedzając ul. Przemysłową w Tuchowie. Motywujący do podejmowania wyzwań jest również fakt, że wszystkie te firmy stawiają na ekologię: wykorzystują nowoczesne technologie do ogrzewania budynków (fotowoltaika, wspólna kotłownia na biomasę), a także korzystają z wysokiej jakości surowców, które nie wpływają negatywnie na środowisko.

Cieszy fakt, że przedsiębiorcy są odpowiedzialni społecznie. Wiemy dobrze, że Tuchów mierzy się z olbrzymim problemem smogu. Wiemy też, że coraz większa liczba przedsiębiorców podejmuje wyzwanie zmodernizowania swojej firmy i stawia na odnawialne ekologiczne źródła energii. Wiem, że jest to duże wyzwanie i nie każdego będzie na nie stać, więc tym bardziej dziękuję za ten trud – podkreśla Magdalena Marszałek, burmistrza Tuchowa.


fot. Jerzy Bergander

  • Całkowita powierzchnia strefy: 16,394 ha
  • W dyspozycji gminy było 6,16 ha oraz ogólnodostępny parking w centrum strefy o powierzchni ok 1 ha (163 miejsca dla samochodów osobowych oraz 72 miejsca dla samochodów ciężarowych)
  • Dogodna lokalizacja – tylko 18 km do autostrady A4, 100 km do najbliższych lotnisk w Krakowie-Balicach oraz Rzeszowie-Jasionce
  • Szeroka droga łącząca strefę z drogą wojewódzką
Skip to content