Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Turniej szachowy

13 lutego 2010 roku rozegrano Gminny Drużynowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Tuchowa. Celem turnieju była popularyzacja gry w szachy w Gminie Tuchów, propagowanie zdrowego i kulturalnego sposobu spędzania wolnego czasu, aktywizacja sportowa oraz uświetnienie jubileuszu 670-lecia nadania praw miejskich miastu.
W turnieju uczestniczyły zakłady pracy, parafie i sołectwa z tuchowskiej gminy. Turniej rozpoczęli na pierwszej szachownicy Burmistrz Tuchowa Mariusz Ryś i O. proboszcz Eugeniusz Leśniak – gospodarze turnieju. Obecni byli również radni i sołtysi, którym serdecznie dziękuje za przybycie i zorganizowanie drużyn.
W zawodach uczestniczyło 13 drużyn, łącznie ponad 50 osób z całej gminy.
– Puchar i złote medale wywalczył zespół ze sołectwa Burzyn w składzie: Anna, Aleksander, Krzysztof Rempałowie, Kamil Kilian i Maciej Pypeć.
– Srebrne medale zdobyła młodzież parafii NNMP w Tuchowie. Skład drużyny parafialnej: Michał, Damian i Paweł Kawa oraz Bartek i Albert Surmacz.
– Trzecie miejsce wywalczył zespół z parafii św. Michała Archanioła z Piotrkowic, reprezentowany przez rodzinę Surdeli: Wiolettę, Marka, Dariusza, Sebastiana i Przemysława.
Mistrzami poszczególnych szachownic zostali Krzysztof Rempała, Władysław Sajdak (WIMED), Aleksander Rempała, Anna Rempała. Szachiści otrzymali statuetki indywidualnych mistrzów gminy na rok 2010.

Sponsorami tego i poprzednich turniejów są tuchowskie firmy:
Biuro Podróży „Krystyna” oraz Kambus
Dom Handlowy „Trójka” – artykuły spożywcze, przemysłowe
F. H. U. P „HUP” – ul. Długa – zakład meblowy
F. P. H. U. „Mal – Rem” – usługi remontowo – budowlane
Firma budowlana – WBK oraz „Agawa”
Firma „Płowiecki” – Restauracja
Firma „WIMED” – montaż elementów drogowych
„J.K.J. Suchan” – materiały budowlane, węgiel, nawozy
„Karmot” – centrum motoryzacyjne
„Korex” – płyty meblowe i akcesoria
„MBM” – serwis ogumienia
„Mikulec” – płytki ceramiczne
„Rojar” – świat podłóg i ścian
Urząd Miasta i Gminy Tuchów

Warto nadmienić, że od ubiegłego roku działa prężnie klub szachowy „MOSiR Tuchów”. Juniorzy i seniorzy uczestniczą w rozgrywkach małopolskiej ligi szachowej. Kapitanem zespołu jest energicznie działający zawodowy szachista Piotr Mróz. Spotkania w szkółce szachowej odbywają się w piątki od godz. 17:00 – 19:00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do doskonalenia umiejętności gry w szachy.

W imieniu uczestników, współorganizatorów składamy serdeczne podziękowania opiekunowi turniejów sportowych – Proboszczowi Parafii NNMP Ojcu Eugeniuszowi Leśniak, Burmistrzowi Tuchowa Mariuszowi Rysiowi, sędziemu zawodów Januszowi Poręba, fotografowi Krzysztofowi Jasińskiemu oraz tuchowskim firmom sponsorującym gminno-parafialne turnieje sportowe.

Fotografie wykonał Krzysztof Jasiński a relację przygotował Roman Kawa.

Skip to content