Turniej szachowy o tytuł „Mistrza szachownicy Jodłówki Tuchowskiej”

W niedziele 26 lipca 2015 roku odbył się turniej szachowy o tytuł „Mistrza szachownicy Jodłówki Tuchowskiej – 2015”.
Była to już dziesiąta edycja turnieju, który został rozegrany w Domu Kultury „Jodełka” w Jodłowce Tuchowskiej. Zawody zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe: juniorzy (do 18 lat) oraz seniorzy (pozostali).

W wyniku rozegranych spotkań wyłoniono zwycięzców. Wśród juniorów wygrała Weronika Gieniec, drugie miejsce zajął Michał Słota, zaś na trzeciej pozycji uplasowała się Klaudia Gogola.
W rywalizacji seniorów najlepszym szachistą został Roman Osika. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Jacek Wantuch, a na trzecim Remigiusz Wantuch.

Laureaci zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim, a czas był kontrolowany przez zegary szachowe (po 15 minut dla każdego zawodnika).
Zawody przeprowadził nauczyciel SP Łowczów Janusz Poręba.