Turniej szachowy w Jodłówce Tuchowskiej

W niedzielę 19 lutego 2006 roku w Jodłówce Tuchowskiej odbył się turniej szachowy o tytuł „Mistrza Szachownicy – 2006”. Była to już szósta edycja turnieju. Organizatorem imprezy jest Ochotnicza Straż Pożarna w Jodłówce Tuchowskiej, pod przewodnictwem prezesa – p. Romana Osiki.

Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych: juniorzy (do 15 lat) oraz seniorzy (pozostali). Grano systemem szwajcarskim. Czas był kontrolowany przez zegary szachowe (po 15 minut dla każdego zawodnika). W wyniku rozegranych spotkań wyłoniono zwycięzców.
Wśród juniorów wygrał Dawid Osika, drugie miejsce zajęła Aleksandra Osika, zaś na trzeciej pozycji uplasowała się Paulina Styrkowiec.
W rywalizacji seniorów najlepszym szachistą okazał się Eugeniusz Dudek. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Roman Osika, a na trzecim – Remigiusz Wantuch.
Laureaci zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez OSP w Jodłówce Tuchowskiej.
Zawody przeprowadził nauczyciel SP Łowczów – Janusz Poręba.