Turniej szachowy w Karwodrzy

28 stycznia w remizie OSP w Karwodrzy rozegrano I Turniej Szachowy o Puchar Sołtysa Karwodrzy. W zawodach uczestniczyło 20 szachistów. Prym wiedli juniorzy. Klasyfikację generalną i juniorską wygrał Jakub Szeląg zdobywając 5,5 pkt w 7 rundach, co świadczy o bardzo wyrównanym poziomie.

Drugie miejsce zdobył Dominik Gawryał. W kategorii senior zwyciężył Grzegorz Gawryał. Najmłodszym zawodnikiem był 7 – letni Kacper Wiśniowski. Wśród dziewcząt najlepszą szachistką została Karolina Chrobak.

Sołtys i rada sołecka wręczyli puchary i medale oraz nagrody rzeczowe. Rozgrywki stanowiły przygotowanie drużyn seniorskich i juniorskich z sołectwa do VIII Gminnego Turnieju Szachowego o Puchar Burmistrza Tuchowa – 17 lutego w Burzynie.

Dziękujemy licznie zgromadzonym kibicom (opiekunom dzieci) i uczestnikom zawodów.

Sędzią głównym był Czesław Markiewicz, a technicznym Roman Kawa, który poinformował że kolejny turniej sołecki rozegrany będzie w lutym w Siedliskach, a w marcu w Kielanowicach o puchar przewodniczącej rady osiedlowej.