Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Tydzień bibliotek

9 maja najmłodsi czytelnicy biblioteki uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu. Na zaproszenie Biblioteki Publicznej do Tuchowa przyjechała autorka książek dla dzieci o muzyce – Izabella Klebańska.
W sali widowiskowej Domu Kultury w Tuchowie zebrały się dzieci z Przedszkola Publicznego i klas początkowych Zespołu Szkół.
Pisarka opowiadała o swoich książkach i ich bohaterach, recytowała wiersze, ilustrując je muzyką zarówno z płyt, jak i sama grając na skrzypcach. W spotkaniu olbrzymią rolę spełniła również publiczność śpiewając, tańcząc i doskonale odpowiadając na pytania związane z muzyką (gratulujemy Wam wiedzy!). Chętni mogli nabyć książki autorstwa pani Izabelli, a po spotkaniu zdobyć autograf ozdobiony zabawną nutką. Tych, którzy nie mogli kupić książek, zapraszamy do biblioteki.

Autorka odwiedziła również szkołę w Jodłówce Tuchowskiej, gdzie zorganizowano podobne spotkanie.


Kliknij, aby przejść do galerii.

Izabella Klebańska z wykształcenia jest muzykiem (Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi). Jest Autorką scenariuszy programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży takich jak Tut turu i Miganki czy Piosenkarnia, emitowanych przez Program 1 TVP. Pisze również scenariusze teledysków muzycznych. W 2001 otrzymała statuetkę Yacha za najlepszy scenariusz roku do piosenki pt. Rowerek w wykonaniu Pawła Kukiza i zespołu Piersi. Popularyzuje wiedzę o muzyce wśród dzieci, poprzez szereg dowcipnych i inteligentnych książeczek. Dotychczas ukazały się: Jak tańczono przed wiekami, czyli taniec z figurami, Akolada. 8 stopień wtajemniczenia, Kaprys, żart i inne muzyczne fanaberie + płyta cd, Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada, Muzyczna zgraja + płyta cd.
Lada dzień ukaże się kolejna książka: Operowe straaachy, a w tym roku prawdopodobnie jeszcze dwie dedykowane specjalnie przedszkolakom.

Skip to content