Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Uczennica CKZiU w finale ogólnopolskiego konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”

Dnia 18 kwietnia 2018 r. uczennica klasy II technikum ekonomicznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie Karolina Sajdak uczestniczyła w ogólnopolskim finale konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” zorganizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy.

Konkurs odbył się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Do etapu centralnego każde województwo mogło wyłonić trzech uczestników. Małopolskę reprezentowała m.in. uczennica Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie, która podczas rozgrywek okręgowych zdobyła największą liczbę punktów. Zakwalifikowanie się do etapu centralnego jest dużym sukcesem, gdyż wymagało to zdobycia szczegółowej wiedzy oraz pokonania uczestników z 33 szkół województwa małopolskiego. Podczas finału konkursu uczestnicy rozwiązywali test wiedzy, składający się z 50 pytań (w tym 20 wielokrotnego wyboru) z zakresu prawa pracy oraz bhp.

Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy, a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy.
Konkurs jest organizowany w szkołach uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”.

Serdecznie gratulujemy!

Skip to content