Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Uczniowie z gminy Tuchów rywalizowali w turnieju wiedzy pożarniczej

Po raz kolejny tuchowski Dom Kultury stał się areną zmagań dzieci i młodzieży w ramach corocznego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. 21 marca br. odbyły się eliminacje gminne, których organizatorem był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tuchowie.

W związku z reformą edukacji, pewnej zmianie i korekcie uległy podziały na grupy wiekowe, niemniej jednak nie wpłynęło to znacząco na sposób przeprowadzenia turnieju. W skład komisji, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem eliminacji weszli druhowie: Wiesław Siedlik (Ryglice) – przewodniczący, Grzegorz Wąs (Tuchów), Marcin Zbylut (Jodłówka Tuchowska), Przemysław Kulig (Piotrkowice), Krzysztof Gacek (Burzyn) i Grzegorz Borgula (Dąbrówka Tuchowska). Uczniowie podzieleni na trzy grupy w pierwszej części eliminacji zmierzyli się z pisemnym testem składającym się z 40 pytań. Po oddaniu testów, zostały one ocenione przez komisję i do kolejnego etapu – ustnego przeszło z każdej grupy po 3 osoby, które najlepiej poradziły sobie w części pisemnej i zdobyły najwięcej punktów. W części ustnej finaliści losowali zestawy 3 pytań, na które musieli odpowiedzieć a udzielane odpowiedzi podlegały ocenie członków komisji. Ostatecznie wyniki eliminacji przedstawiają się następująco:

GRUPA I – szkoła podstawowa klasy I – VI
I miejsce – Kacper Michałek (Karwodrza)
II miejsce – Julia Piątek (Tuchów)

GRUPA II – szkoła podstawowa klasa VII i gimnazjum klasy II i III
I miejsce – Wojciech Kras (Dąbrówka Tuchowska)
II miejsce – Zuzanna Sutkowska (Karwodrza)

GRUPA III – szkoła ponadgimnazjalna i szkoła ponadpodstawowa
I miejsce – Anna Wąs (Tuchów)
II miejsce – Krzysztof Bajorek (Dąbrówka Tuchowska)

Na zakończenie eliminacji wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątkowe zestawy a najlepsi w każdej grupie także puchary, które wręczali: zastępca burmistrza Tuchowa Kazimierz Kurczab, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Tuchowie Jerzy Odroniec oraz członek Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Grzegorz Borgula.

Wyżej wymienieni uczniowie będą reprezentowali naszą gminę podczas eliminacji powiatowych, które wstępnie zaplanowano na 11 kwietnia br.

Organizatorem oraz fundatorem nagród i poczęstunku dla uczestników byli: Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tuchowie, Urząd Miejski w Tuchowie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie, Dom Kultury w Tuchowie oraz DH Trójka.

Skip to content