Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Uczniowie z Łowczowa i Karwodrzy najlepsi w szachach

Mistrzowie naszej gminy w szachach drużynowych w finale powiatowym nie zawiedli oczekiwań organizatorów. W bieżącym roku szkolnym z finansowania zawodów sportowych na szczeblu powiatowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych wycofało się Starostwo Powiatowe. Mimo to zawody szachowe odbyły się w Domu Kultury w Burzynie, a organizatorem zawodów powiatowych, który ufundował nagrody i opłacił sędziów był dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tuchowie Marek Srebro.

W dniu 27.10.2016 r. odbyły się zawody szkół podstawowych, w których udział wzięło siedem szkół.

Drużyna SP Łowczów w składzie: Lena Mróz, Jakub Golonka, Radosław Kruczek i Kinga Wołkowicz zajęła pierwsze miejsce wygrywając wszystkie sześć meczów.

Na drugim miejscu uplasowała się w turnieju Szkoła Podstawowa z Szynwałdu, a na trzecim Szkoła Podstawowa z Tuchowa (Ernest Kucharczyk, Krzysztof Skrzyniarz, Piotr Bakuliński i Kamila
Banek).

Najlepszą zawodniczką na 1 szachownicy była Lena Mróz, na 2 Jakub Golonka, na 3 Tomasz Nalepka (Szynwałd), a na 4 Kinga Wołkowicz.

Podopieczni nauczyciela z Łowczowa Janusza Poręby awansowali do zawodów wojewódzkich.

W dniu 28.10.2016 r. rozegrano zawody gimnazjady dla dziewięciu szkół powiatu tarnowskiego.

Najlepszą drużyną okazało się Gimnazjum w Karwodrzy – opiekun Grzegorz Skrzyniarz, w składzie: Dariusz Surdel, Dawid Lisak, Dominik Gawryał, Weronika Lisak.
Na drugim miejscu uplasowało się Gimnazjum z Szynwałdu, a na trzecim z Tuchowa (Weronika Poręba, Rafał Chwistek, Sebastian Górka i Nikola Mróz).
Najlepsi zawodnicy na poszczególnych szachownicach to: Weronika Poręba (Tuchów), Dawid Lisak (Karwodrza), Ireneusz Plebanek (Szynwałd), Nikola Mróz (Tuchów).
Podobnie jak SP Łowczów, awans do finału wojewódzkiego uzyskało Gimnazjum w Karwodrzy.

Organizator zawodów Marek Srebro oraz sędziowie Czesław Markiewicz i Janusz Poręba dziękują Wacławowi Ropskiemu za udostępnienie pomieszczeń Domu Kultury w Burzynie, w którym przeprowadzono zawody powiatowe.

Skip to content