Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Uczniowie z Siedlisk na Dolnym Śląsku

11 kwietnia o godz. 2.15 w nocy grupa 44 uczniów wraz z 4 opiekunami wyjechała z Siedlisk na niezwykłą wycieczkę na Dolny Śląsk. Pierwszego dnia o godz. 8.30 rozpoczęli zwiedzanie Wrocławia. Przewodnik oprowadził uczestników wycieczki po Wrocławiu pokazując wiele ciekawych miejsc i opowiadając przy tym historie tego niezwykłego miasta.

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

Nocleg grupy z Siedlisk przewidziany był w miasteczku Bardo Śląskie znanego m.in. z bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny i cudami słynącej figury Matki Bożej Bardzkiej.
„Nocowaliśmy w Domu Pielgrzyma oo. Redemptorystów, było przytulnie, miło i ciepło, a jedzenie pyszne! Drugi dzień rozpoczęliśmy zwiedzaniem skansenu w Wambierzycach, później sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin i szopki. Tym razem towarzyszył nam przewodnik p. Ryszard. Następnie wyruszyliśmy w Góry Stołowe, aby zdobyć Szczeliniec. Niestety ze względu na warunki pogodowe, leżący śnieg i oblodzony szlak musieliśmy zawrócić. Po gorącej herbacie w schronisku pojechaliśmy zwiedzić Kaplicę Czaszek w Czermnej, Kudową Zdrój oraz Polanicę Zdrój. Trzeci i ostatni dzień wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzenia ruchomej szopki panoramicznej w klasztorze w Bardzie, później zwiedziliśmy wnętrze bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, o której opowiedział nam pięknie o. Grakowicz. Opuściliśmy Bardo i udaliśmy się do Głuszycy, a później do Walimia zwiedzając tajemnicze podziemne miasta stworzone przez hitlerowców. To zrobiło na wszystkich niesamowite wrażenie. Cali i zdrowi wróciliśmy do domu, a wyprawa na Dolny Śląsk była wspaniała!:)”

Skip to content