Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Uczniowie z Siedlisk śpiewali i recytowali

23 maja w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach odbył się konkurs poezji i pieśni patriotycznej. Wzięło w nim udział 7 klas: od klasy V do klasy III oddziału gimnazjalnego.

Zadaniem każdej klasy było przygotowanie jednego utworu polskiego poety do recytacji oraz jednego utworu muzycznego nawiązującego do tematyki polskości i miłości do ojczyzny.

Mogliśmy posłuchać występu solistów oraz całych klas, którzy pięknie się zaprezentowali począwszy od stroju a skończywszy na doborze repertuaru i wykonaniu! Usłyszeliśmy m.in. fragmenty „Pana Tadeusza” czy „Reduty Ordona” Adama Mickiewicza, utwory K.K. Baczyńskiego, Wisławy Szymborskiej, posłuchaliśmy „Piosenki o Wojtku”, utworu „Miasto 44” czy „Dziewczynę z granatem”. To był wspaniały patriotyczny koncert. Wszystkie klasy zostały nagrodzone polskimi słodkościami oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy.

A skąd w ogóle pomysł? Otóż Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej wspólnie z MEN w związku z uznaniem roku 2018 rokiem Niepodległej, ogłosił ogólnopolski konkurs dla szkół właśnie pod nazwą „Szkoła Niepodległej”. Nasza szkoła stara się uzyskać miano Szkoły Niepodległej w związku z tym podjęła się realizacji 7 wyjątkowych zadań, a konkurs ten odbył się w ramach realizacji zadania Moja Ojczyzna Niepodległa w ramach projektu Szlak pierwszych dni wolności. Organizatorkami konkursu były Ewa Ustjanowska i Halina Piotrowska.

Skip to content