Udany start tuchowskich judoków na rozpoczęcie powakacyjnego sezonu 2023/2024

Tegoroczny Międzynarodowy Turniej  CRACOW  JUDO OPEN który odbył się w dniach 02-03.września w hali AWF Kraków, zgromadził 780 zawodników z 20 państw reprezentujących 107 klubów. W zawodach z dużym powodzeniem uczestniczyli tuchowscy judocy.

W kategorii młodzików złoty medal wywalczyła Kornelia Ciszek w kat. wagowej do 70 kg. Na 7 i 12 miejscu uplasowali się: Tomasz Dziga (73kg) i Zuzanna Gawron (52kg).

W kategorii juniorek młodszych w sobotę walczyła Nina Potok (44kg) zdobywając brązowy medal, a dzień później w zawodach juniorek (48 kg) sięgnęła po „złoto”.

Bardzo dobry występ odnotował w juniorach Jan Dziga (73 kg), w której zgłoszono 25 zawodników. Janek stoczył 6 walk. Po pierwszej przegranej z ukraińskim judoką, w repasażach wygrał wszystkie pozostałe 5 walk przed czasem, zdobywając brązowy medal. Był jedynym polakiem w grupie najlepszych 8 zawodników tej wagi. W zawodach tych nie wzięła udziału ze względów zdrowotnych nasza najlepsza zawodniczka, aktualna Mistrzyni Polski juniorek młodszych Natasza Potok.