Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Uroczyste poświęcenie sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej w Jodłówce Tuchowskiej

W sobotnie popołudnie miała miejsce uroczystość poświęcenia i nadania sztandaru jednostce OSP w Jodłówce Tuchowskie. O godz. 17 w Kościele Parafialnym odbyła się uroczysta Msza Święta, którą uświetnił chór parafialny z Jodłówki Tuchowskiej i orkiestra dęta z Siedlisk.

Po zakończeniu Mszy Św. zaproszeni goście, delegacje, poczty sztandarowe jednostek OSP z Gminy Tuchów i mieszkańcy przy akompaniamencie orkiestry przeszli pod budynek wielofunkcyjny na Potoku.
Tutaj miało miejsce poświęcenie sztandaru, którego dokonał ksiądz proboszcz Józef Jaworski. Wręczono odznaczenia strażakom z naszej miejscowości, następnie głos zabrali zaproszeni goście: Pan poseł RP Michał Wojtkiewicz, Pan Burmistrz Tuchowa Mariusz Ryś, w-ce Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP Andrzej Witek, w-ce Prezes Zarządu Gminnego OSP Andrzej Siwak. Nasz sołtys i Radny Rady Miejskiej w Tuchowie, a zarazem sekretarz Zarządu Gminnego OSP RP Stanisław Wabno podziękował gościom, a także druhom i mieszkańcom naszej miejscowości za wszelką pomoc i życzliwość przy organizacji tej uroczystości. Na zakończenie wystąpiły dzieci i młodzież z naszego Zespołu Szkół z programem artystycznym. Na zakończenie uroczystości odbyła się zabawa taneczna.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Skip to content