Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Uwaga na informacje dotyczące fotowoltaiki!

W związku z pojawiającymi się wysyłanymi do mieszkańców ofertami dotyczącymi możliwości skorzystania z dofinansowania do montażu instalacji fotowoltaicznych, informujemy że Gmina Tuchów nie współpracuje z żadną firmą prywatną oferującą usługi audytu, sprzedaży i montażu takich instalacji.

Otrzymałeś podobnie wyglądający dokument? Koniecznie przeczytaj i nie daj się oszukać!

Na kopercie każdorazowo umieszczony zostaje zapis „ważna informacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie” dotycząca programu „Mój prąd” bądź „Prosument 2020” bez adresu zwrotnego nadawcy.  W rzeczywistości jest to oferta od prywatnej firmy świadczącej usługi audytorskie. Odesłanie formularza załączonego do pisma jest wyrażeniem jednoznacznej zgody na przeprowadzenie audytu w gospodarstwie domowym oraz przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez inne podmioty świadczące usługi dostawy i montażu instalacji fotowoltaicznych.

Jednocześnie informujemy, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie realizujący program „Mój prąd” oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie (dla Małopolan) realizujący program „Czyste Powietrze” nie wysyłają pism do mieszkańców, a sam audyt nie jest wymagany do żadnego z ww. programów dofinansowujących inwestycje montażu odnawialnych źródeł czy termomodernizacji budynków. Prosimy o rozwagę w zgłaszaniu się do naboru wniosków za pośrednictwem stron internetowych czy pocztą poprzez odsyłanie ankiet z danymi osobowymi.

Jeśli mają Państwo wątpliwości co do ofert otrzymywanych m.in. za pomocą ulotek do skrzynek pocztowych zachęcamy do kontaktu z naszym ekodoradcą – osobiście  w Urzędzie Miejskim w Tuchowie lub pod nr tel. 14 65 25 176 wew. 58.

Skip to content