Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

V Sanktuaryjny Festyn Rodzinny w Tuchowie

Kolejne rodzinne świętowanie w sanktuarium NNMP w Tuchowie rozpoczęliśmy mszą św. w intencji rodzin w niedzielę 12 czerwca 2016 r. o godz. 12.00. Eucharystii przewodniczył proboszcz i kustosz sanktuarium o. Bogusław Augustowski.

To już piąty raz spotkaliśmy się na Sanktuaryjnym Festynie Rodzinnym w Tuchowie, czyli obchodziliśmy pierwszy mały jubileusz. Każdy, kto zechciał uczestniczyć tego słonecznego dnia w pikniku, mógł doświadczyć wielu atrakcji. Rodzinny festyn zgromadził z naszej parafii, całego miasta i okolicznych miejscowości rodziny, które wykorzystując piękne niedzielne popołudnie, przyjęły zaproszenie i zechciały bawić się razem z nami.


Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

Fot. Krzysztof Świderski i Krzysztof Jasiński

Familijnej imprezie towarzyszyło wiele ciekawych programów, konkursów, gier. Były też quizy, wspólne rozmowy ze znajomymi i przypadkowo spotkanymi uczestnikami festynu. Festynowi towarzyszył kiermasz zdrowej żywności przygotowany przez parafianki i nie tylko. Można było skosztować wspaniałych wypieków, pierogów, karkówki, żeberek, szaszłyków, kiełbasy z rożna, posmakować dobrych lodów. Nie zabrakło wiejskiego chleba ze smalcem i ogórkiem oraz różnych napojów.

Z wielką radością oglądaliśmy występy naszych najmłodszych pociech, małych artystów, którzy swoje talenty pokazywali na deskach sceny Sanktuaryjnego Festynu Rodzinnego. Miło było patrzeć na uśmiechnięte i pełne radości twarze rodziców, dziadków, babć i całych rodzin, oglądających i fotografujących swoje dzieci. To wielka radość widzieć i doświadczyć tej niesamowitej jedności, uprzejmości i poczuć się bardzo dobrze w tej wielkiej „sanktuaryjnej rodzinie”.

Festynowi towarzyszył bajkowy plac zabaw dla dzieci. Nasi dzielni strażacy pomysłowo zabawiali dzieci i rodziców. Dużym powodzeniem cieszyło się rozłożone przez nich ,,miasteczko”, w którym bawiły się dzieci i rodzice. Odważni śmiałkowie pod okiem profesjonalistów mogli z perspektywy lotu ptaka, wspinając się na trzydziestometrową drabinę strażacką, oglądać nasze rodzinne świętowanie. Do innych atrakcji należała rodzinna przejażdżka bryczką.

Na rodzinnym świętowaniu nie zabrakło też dobrej muzyki, której już na rozpoczęciu mieliśmy okazję posłuchać. Sanktuaryjna Orkiestra Dęta, Parafialna Orkiestra Dęta z Siedlisk, koncert zespołu FUNKEY i na zakończenie gwiazda wieczoru: koncert KAPELI GÓROLE – to zespoły, które mogliśmy podziwiać na deskach sceny naszego festynu.
W sposób szczególny organizatorzy promowali i stawiali na RODZINĘ 500+, gdzie emocje sięgały zenitu.

V Sanktuaryjny Festyn Rodzinny mógł odbyć się dzięki ogromnemu sercu i hojności licznych sponsorów oraz zaangażowaniu i pracy wielu osób. W imieniu organizatorów pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tego radosnego świętowania rodzin. Wyrażamy ogromną wdzięczność. Niech z serca popłynie gromkie BÓG ZAPŁAĆ!

Tekst: Grażyna Karaś
Fotorelacja: Krzysztof Świderski i Krzysztof Jasiński

Skip to content