Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

VI Puchar Burmistrza Tuchowa w kolarstwie górskim za nami

Nikt się nie spodziewał, że tak szybko minie rok i znów przyjdzie nam przygotowywać się do kolejnych – już VI – zawodów w kolarstwie górskim o Puchar Burmistrza Tuchowa.

Niektórzy pytali – po co? Inni dziwili się, że „się chce”, że poświęca się swój prywatny czas – mnóstwo czasu na wszelkie przygotowania związane z wytyczeniem trasy, zabezpieczeniem, urozmaiceniem. Sama budowa mostu, który miał dodać „adrenaliny” podczas zjazdów, zajęła prawie dwa dni, obmyślanie atrakcji dla najmłodszych, realizacja konkursu plastycznego pt. „Jeżdżę bezpiecznie z 4BIKE”, przygotowanie upominków i nagród, praca w biurze zawodów… długo by wymieniać. Myślę, że kto nie przeżył i nigdy nie organizował tego typu imprezy, nie wie, jakie to ma znaczenie, że ten niby „stracony” czas, ta ciężka praca, poświęcenie. Wszelki wysiłek włożony w to przedsięwzięcie przez cała naszą ekipę sprawia, że mamy większy szacunek dla siebie. Jesteśmy z siebie dumni! I żeby dla wszystkich było jasne – mamy świadomość tego, że sami nie dalibyśmy rady.

Wdzięczni jesteśmy wszystkim, którzy nas wspierali i dopingowali do pracy. Jesteśmy wdzięczni tym, którzy nas karmili: paniom ze stowarzyszeń Aktywni Lubaszowianie oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Siedlisk, których złote ręce przygotowały najlepsze na świecie ciasta, naleśniki i obłędne pierogi. Pięknie dziękujemy również sponsorom wszystkich nagród – i tym obecnym z nami i tym, którzy wspierali nas duchowo. To dzięki Wam impreza na długo zostanie niejednemu w pamięci. Ogromne podziękowania dla służb porządkowych – strażaków – ochotników z Siedlisk i Dąbrówki Tuchowskiej pod kierunkiem Pana Jana Mleczki oraz ratowników, którzy na szczęście nie musieli interweniować i do bazy wrócili z kompletem zabranych ze sobą opatrunków i leków. Dziękujemy obecnemu z nami w tym dniu Panu Wiktorowi Chrzanowskiemu – zastępcy burmistrzaTuchowa, a także radnemu Lubaszowej – Panu Piotrowi Kwaśnemu i Pani Sołtys – Marii Wiśniowskiej.

Kolejna edycja zawodów w kolarstwie górskim promowała gminę Tuchów niemal w całym kraju. Za nimi poszła również w świat kolarski piękna opinia wystawiona przez międzynarodowego sędziego głównego zawodów Pana Krzysztofa Dymka, który ocenił trasę i przygotowanie imprezy porównując ją z Pucharem Polski. Zjeżdżalnia i kula sprawiły dzieciakom wiele radości, a przy okazji tak zmęczyły, że nasze pociechy zasnęły tego wieczoru szybciej niż zwykle. Miło nam, że przybyliście w tę pogodną niedzielę – szczególnie zadowoleni byli chyba najmłodsi startujący. Dla nas widok niezapomniany to mały kolarz na biegówce, na dwóch lub trzech kółkach, który mknie do mety z zawrotną prędkością i przecudnym uśmiechem na twarzy. Bezcenne… Takie chwile radości budują szczęśliwy świat.

Nie chcielibyśmy nikogo pominąć – każdy gość, każdy uczestnik, każdy mieszkaniec i kibic był dla nas ważny. Każdemu, kto życzliwie spoglądał na wszelkie działania związane z przygotowaniem zawodów, każdemu, kto wspierał nas swoją obecnością i służył pomocą, dopingował, kiedy przychodziły trudności, każdemu, kto był w tych dniach z nami – serdecznie dziękujemy. Wszystkim zawodnikom i amatorom gratulujemy udanych i bezpiecznych startów. Liczymy, że jeszcze do nas wrócicie. Mamy też nadzieję, że wynieśliście z tej imprezy wiele miłych wspomnień i od tej pory będziecie kibicować nie tylko zawodnikom 4BIKE, ale wszelkim działaniom sportowym kierowanym do mieszkańców.

Podsumowanie wyników zawodów:
Kolarze UKS 4BIKE w bardzo licznym składzie wystartowała w 6. edycji Pucharu Szlaku Solnego o Puchar Burmistrza Tuchowa. Zaczynając od najmłodszych wywalczyliśmy następujące miejsca:
Dzieci do 6 lat :
-Aleksandra Dydyk – 1 miejsce
-Zuzanna Kapustka – 3 miejsce
-Miłosz Piech – 2 miejsce
-Piotr Rutka – 11 miejsce
Dzieci do 10 lat:
-Maja Dydyk – 3 miejsce
-Laura Molczyk – 5 miejsce
Żaki:
-Paweł Janas – 4 miejsce
-Mikołaj Rutka – 6 miejsce
-Antoni Kras – 14 miejsce
Młodzik:
-Bartłomiej Janas – 2 miejsce
-Filip Chrzanowski – 12 miejsce
-Jakub Osika – 13 miejsce
-Gabriela Rutka – 6 miejsce
Junior młodszy:
-Dawid Hudyka – 3 miejsce
Junior:
-Patryk Piech – 6 miejsce
-Gabriela Hudyka – 1 miejsce
Orlik:
-Albert Hudyka – 4 U23 / 5 elita
-Jakub Solarz – 6 U23 / 8 elita
-Marcin Twardon – 9

Tak dobre występy naszych zawodników sprawiły, że jako klub zajęliśmy 2 miejsce, co w klasyfikacji generalnej po 6. edycjach daje nam również 2 miejsce.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trzymamy kciuki za kolejne udane starty.

Skip to content