Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

VI Redemptorystowskie Dni Młodzieży

W Tuchowie od 16 do 21 lipca odbywają się VI Redemptorystowskie Dni Młodzieży (RDM). Do tuchowskiego sanktuarium maryjnego przyjechało ponad stu młodych ludzi z parafii i duszpasterstw redemptorystów z różnych stron Polski, Ukrainy i Białorusi, a także spoza nich. Młodzież przybyła wraz ze swoimi duszpasterzami. Nad organizacją i przebiegiem spotkania czuwa Sekretariat ds. Młodzieży oraz Centrum Duszpasterstwa Powołań Warszawskiej Prowincji Redemptorystów pod kierunkiem O. Andrzeja Makowskiego i O. Arkadiusza Sojki.

Mottem tegorocznych Dni Młodzieży są słowa: „PAZZO PER AMORE – odkryjmy przeobfitą miłość Boga wobec każdego z nas”. Hasło to nawiązuje do tematyki Europejskiego Spotkania Młodzieży Redemptorystowskiej, które odbędzie się w sierpniu bieżącego roku w Irlandii. Na poszczególne dni zaplanowano następującą tematykę:
• wtorek – „Żłóbek” – odkryjmy nasze powołanie do życia i do wiary.
• środa – „ Krzyż” – odkryj swoje życiowe powołanie.
• czwartek – „ Maryja” – odkryj swoje powołanie do służby.
• piątek – „ Eucharystia” – odkryj swoje powołanie do świętośći.

Celem spotkania jest integracja młodzieży związanej z redemptorystami, umocnienie jej na drodze wiary oraz zmotywowanie do niesienia innym ludziom prawdy o szaleńczej miłości Boga wobec każdego człowieka, która wyraziła się w
misterium obfitego Odkupienia.

Młodzież uczestniczy w codziennej Eucharystii, wspólnych modlitwach, grupach dyskusyjnych oraz rozmowach z zaproszonymi gośćmi. Zaplanowano również koncerty, projekcje filmowe, zajęcia w grupach pracy twórczej oraz rozgrywki sportowe, a także wędrówkę do Domu Nowicjatu w Lubaszowej, nieopodal Tuchowa.

Zjazd rozpoczął się w poniedziałek wieczorem uroczystą Mszą św., której przewodniczył o. Andrzej Makowski – szef Sekretariatu ds. Młodzieży. Podczas spotkania obecny jest Wikariusz Prowincjała Warszawskiej Prowincji Redemptorystów, o. Sylwester Cabała.

Redemptorystowskie Dni Młodzieży odbywają się z inicjatywy redemptorystów regularnie od 2003 r. Pierwsze takie spotkanie miało miejsce w 1995 r. Zapraszamy do śledzenia przebiegu spotkania w Internecie na stronie: www.redemptor.pl

O. Witold Baran CSsR

Skip to content