Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

VII Międzypokoleniowy Piknik Czerwcowy

U cioci na imieninach – to tytuł tegorocznego VII Międzypokoleniowego Pikniku Czerwcowego, który odbył się w sobotę 9 czerwca br., a wzięło w nim udział ok. 400 osób! W bogaty program artystyczny i w przygotowania zaangażowani byli: pracownicy Domu Pogodnej Jesieni, ich rodziny, mieszkańcy, tuchowska wspólnota sióstr józefitek, wolontariusze i przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Józefa w Tuchowie.

Zarząd Fundacji Dzieło Miłosierdzia im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego działającej przy DPJ przyznał w tym roku 7 wyróżnień, które otrzymali: s. Adela Gac, s. Stylita Maciąg, s. Michała Galas, s. Monika Cebula, Adam Drogoś – burmistrz Tuchowa, Bernard Karasiewicz – burmistrz Ryglic i Ewelina Niziołek.

Krótką, ale pełną emocji była zabawą, podczas której 200 osób miało szansę delektować się pysznymi pączkami, a dodatkowo 6 osób „znalazło” w pączkach szczęśliwe losy, spośród których najważniejszym był złoty pierścionek. Kolejnym stałym punktem programu była aukcja łącząca dobrą zabawę z prawdziwą walką o 2 obrazy z Kamerunu, kosz z 11-toma słoikami miodu z wędrownej pasieki ze Zborowic, bony na zabiegi lecznicze, dziczyznę z Koła Łowieckiego „Żbik” w Iwoniczu – Zdroju, serwetę, szkatułę, piłkę na mundial i … żywego, prawdziwego koguta z ziarnem na drogę!

Piknik jak zawsze jest ogromną radością i wielkim przeżyciem dla seniorów, którzy, by pięknie wyglądać, chętnie korzystają z usług utalentowanych pracowników – fryzjerek, stylistek itp. Oprawę muzyczną zapewnili wspaniali wolontariusze Daniel Kras i Mateusz Patyk, członkowie Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. Główną bohaterką była ciocia, która podejmowała wszystkich gości, a wśród nich m.in. chłopa pańszczyźnianego, śpiewającą delegację, Bartosza z kogutem w koszu i sześcioosobową rodzinę. Plac przy DPJ ustrojony elementami patriotycznymi przez s. Hannę Draus był wypełniony najróżniejszymi atrakcjami, m. in. watą cukrową, zamkiem dmuchanym, stoiskiem z wyrobami z terapii zajęciowej, wędką szczęścia, bogatymi fantami i plackami. Czas zabawy mijał bardzo szybko, aż nadszedł moment zakończenia wspólnym polonezem mistrzowsko poprowadzonym w tym roku przez p. Ewę Stanisławczyk.

Zapraszając na VIII Piknik dyrektor s. Ewa Pacyfika Pławecka poinformowała, że tytuł będzie brzmiał: „Jesteśmy na wczasach”. A więc do zobaczenia!

Tekst: Zdzisława Krzemińska
Fotorelacja: Krzysztof Jasiński

Skip to content