Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

W Lubaszowej …

Ostatni tydzień w Lubaszowej był pracowity przede wszystkim dla osób związanych ze Szkołą Podstawową i Ochotniczą Strażą Pożarną. 9 lutego w Szkole Podstawowej w Lubaszowej odbyło się spotkanie z dzielnicowym Piotrem Kowalskim.

Tematem prelekcji były “Bezpieczne ferie”. Dzieci z uwagą wysłuchały jak należy postępować, aby ferie były bezpieczne i udane. Pod koniec spotkania uczniowie klasy I otrzymali upominek – odblaskową opaskę na rękę.

Szkoła Podstawowa w Lubaszowej wzbogaciła się o nowoczesną tablicę interaktywną. Na szkoleniu przeprowadzonym przez Pawła Wojtanowskiego (firma Kobis) w dniu 11 lutego, nauczyciele zapoznali się z zasadami korzystania z tablicy oraz jej możliwościami. To pierwsza w Gminie Tuchów taka tablica – z pewnością uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozalekcyjne oraz imprezy środowiskowe.

12 lutego w Szkole Podstawowej w Lubaszowej odbyły się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które poprzedzono pogadankami tematycznymi oraz zwiedzaniem jednostki OSP. Test pisało czternastu uczniów z klasy V i VI w obecności przedstawicieli miejscowej straży: Kazimierza Łątki i Andrzeja Klimka.
Oto kolejność rywalizacji:
Magdalena Święs (1 miejsce)
Jakub Gryzło (2 miejsce)
Almar Suchan i Adam Wantuch (III miejsce – ex equo)

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc wezmą udział w eliminacjach gminnych, które odbędą się w marcu.

Więcej informacji i fotorelacje na stronie: www.lubaszowa.pl

Skip to content