Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

W rocznicę koronacji

W najbliższą niedzielę (7 października) organizowane są w Tuchowie uroczyste obchody 103. rocznicy koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Tuchowskiej i 20. rocznicy pobytu na ziemi tarnowskiej papieża Jana Pawła II. Patronat honorowy nad obchodami przyjął prezydent RP Lech Kaczyński, który jest na czele grona osób zaproszonych do Tuchowa.
Fotorelacja ze spotkania w sali św. Klemensa w klasztorze oo. Redemptorystów

Niedzielne uroczystości rozpoczną się o godzinie 10:30, od mszy w kościele Nawiedzenia NMP. Po nabożeństwie zaplanowano spotkanie w sali św. Klemensa w klasztorze oo. Redemptorystów. W programie są wystąpienia gości, wśród nich prezydenta Kaczyńskiego (o ile przybędzie), ministra rolnictwa Wojciecha Mojzesowicza i wojewody małopolskiego Macieja Klimy. Dr Antoni Kura wystąpi z wykładem „Kościół Kościół relacji z człowiekiem i jego pracą na roli a państwo komunistyczne”. W dalszej części zasłużone osoby odbiorą państwowe odznaczenia i medale. Na zakończenie przewidziano poczęstunek i nieoficjalne rozmowy w gronie zaproszonych.
W komitecie honorowym obchodów tuchowskiej rocznicy znaleźli się: arcybiskup, ministrowie, parlamentarzyści, profesorowie. A w skład Społecznego Komitetu Organizacyjnego weszli: ks. Stanisław Pelc, Władysław Babiński, Jan Gwizdała, Andrzej Nowicki, Barbara Dudek, Ryszard Nadolnik, Barbara Konińska-Geras, Małgorzata Kura, Jan Wójcik, Mariusz Salamon, Stanisław Buriat, ks. Ignacy Piwowarski

(MAB) – Dziennik Polski

Skip to content