Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

W Tuchowie wyłoniono zwycięzców Finału Festiwalu Kolęd i Pastorałek

8 stycznia br. w Będzinie, podczas koncertu galowego ogłoszone zostały wyniki finału XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

W kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych (dorośli), trzecie miejsce zdobył zespół FIAT – ZAWSZE JESTEM NA TAK z parafii pw. NMP Szkaplerznej w Szynwałdzie, natomiast pierwsze miejsce zespół wokalno-instrumentalny VITIS z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie.

W kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych (młodzieżowych) wyróżnienie zdobył zespół wokalno-instrumentalny VOX EREMI z Publicznego Gimnazjum w Kamionnej.

Zespoły te są laureatami tuchowskich eliminacji rejonowych do Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, które odbywały się w Tuchowie dnia 15 grudnia 2011 r.

Komisja oceniająca podczas finału, wysłuchała 127 uczestników Festiwalu, co przekłada się na liczbę 1680 osób biorących udział w finale. W eliminacjach rejonowych, które odbyły się w 32 miastach Polski i 3 ośrodkach za granicą w dniach 8 – 20.12.2011r. udział wzięło ponad 15.000 osób, których oceniało 115. jurorów z całej Polski i zagranicy.

Owocem 17. spotkań Festiwalowych jest wydana w 2011 roku, przez Fundację Festiwalu, płyta z nagraniami zwycięzców poszczególnych edycji konkursu, sponsorowana w całości przez Elektrociepłownię Będzin S.A.

Jury stwierdziło wysoki, często profesjonalny poziom artystyczny wykonywanych przez uczestników utworów. Do ks. Bpa Grzegorza Kaszaka oraz Dyrektora Festiwalu ks. Piotra Pilśniaka wystosowano prośbę o zmianę nazwy z: Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek im. Kazimierza Szwarlika, na: Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Uzasadniając powyższą prośbę, stwierdzono, że od kilku lat na Festiwal zgłaszają się uczestnicy spoza granic Polski. Również współorganizatorami eliminacji do finału są ośrodki znajdujące się poza granicami naszej Ojczyzny. Niech Festiwal ogarnie całą Europę.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku do Tuchowa na eliminacje do kolejnej edycji Festiwalu!
Zachęcamy również do wysłuchania występu zespołu VITIS podczas tuchowskich eliminacji.

Skip to content