Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

W Twoim domu mieszka złodziej!- nowa kampania Województwa Małopolskiego

Czy wiesz, że w Twoim domu mieszka złodziej? Stary piec kradnie Twój czas, wygodę, zdrowie, spokój a nawet pieniądze! Zamiast spędzać czas z rodziną wciąż musisz zbiegać do kotłowni, by nakarmić złodzieja! Czas z tym skończyć i wyrzucić niechcianego lokatora z domu.

Jeżeli nadal używasz kotła na węgiel lub drewno, który nie spełnia żadnych norm emisyjnych, zgodnie z obowiązującymi przepisami musisz go wymienić do końca 2022 roku. Zostało tylko dwa lata. Niedostosowanie się do obowiązujących przepisów to wykroczenie karane mandatem lub grzywną nawet do 5000,00 złotych.

Gdzie uzyskać pomoc finansową?

NOWA ULGA TERMOMODERNIZACYJNA
Masz dom jednorodzinny? Płacisz podatek PIT? Wymień stary piec i ociepl swój dom, a zapłacisz nawet 17 000 tys. złotych podatku mniej!

PROGRAM CZYSTE POWIETRZE
Chcesz wymienić swój stary kocioł węglowy lub ocieplić swój dom? Teraz możesz otrzymać dotację w wysokości nawet 47 700 złotych. Nie zwlekaj i złóż wniosek już teraz! Wnioski można składać:

1. Internetowo, za pośrednictwem Portalu Beneficjenta Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska (dla Małopolan oddział Kraków): https://portal.wfos.krakow.pl/

2. Bezpośrednio w punkcie informacyjnym WFOŚiGW w Tarnowie, al. Solidarności 2-9 (II Urząd Skarbowy w Tarnowie) biuro 404. Otrzymasz tam niezbędne dokumenty do wypełnienia, które następnie złożysz w tym samym miejscu.

Skip to content