Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Warto przeczytać najnowszego Kuriera Tuchowskiego

W gazecie m.in.: relacja z otwarcia nowego boiska przy szkole podstawowej w Tuchowie, tekst burmistrz Tuchowa o wzbudzającym wiele emocji ogólnopolskim problemie odpadów, który jest również problemem w naszej gminie, nagrodzie dla Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej, osiągnięciach i odznaczeniach: najlepszym strażaku ochotniku województwa małopolskiego 2018 roku, którym został Łukasz Giemza, uhonorowanych Srebrnymi Krzyżami Zasługi za działalność na rzecz społeczeństwa lokalnego: Ewie Michałek, Kazimierzu Baranie, Aleksandrze Kajmowiczu oraz wyróżnieniu za osiągnięcia w kolarstwie górskim dla Gabrieli Hudyki.

Zaproszenie do udziału w wydarzeniach organizowanych w mieście i gminie w ramach tygodnia niepodległości, w tym m.in. nocy w muzeum, XXI Zlocie Niepodległościowym „Łowczówek 2019”, obchodach Narodowego Święta Niepodległości w gminie, apelu pamięci na Garbku. O bitwie pod Łowczówkiem, powstaniu cmentarza oraz sylwetkach niektórych z żołnierzy przeczytać możemy w kolejnym historycznym artykule Lilianny Lipki.

Listopad bogaty będzie w wydarzenia nie tylko niepodległościowe i patriotyczne. Do Tuchowa przyjadą znani podróżnicy, którzy w dniach 15-16 listopada gościć będą w Domu Kultury podczas III Tuchowskiego Festiwalu Podróżników.

W numerze zapowiedzi i szczegółowy program nadchodzących wydarzeń.

Na zielonych stronach gazety ważne informacje o programach i projektach ekologicznych, z których skorzystać mogą przedsiębiorcy i mieszkańcy.

Kliknij, aby pobrać wersję elektroniczną Kuriera Tuchowskiego.

Skip to content