Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

„Weekend z funduszami” w Tuchowie

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zaprasza w dniach 7-8 lipca do udziału w „Weekendzie z funduszami” w Tuchowie. Na tuchowskim rynku zlokalizowane zostanie miasteczko funduszowe i mobilny punkt informacji o funduszach europejskich.

Tuchów gmina z potencjałem
Gmina Tuchów położona malowniczo w ciężkowicko-rożnowskiej części Pogórza Karpackiego, z sukcesem pozyskuje środki unijne na rozwój. Na terenach poprzemysłowych utworzono Tuchowską Strefę Aktywności Gospodarczej. W trosce o poprawę jakości powietrza realizowany jest na dużą skalę program wymiany starych kotłów grzewczych na bardziej ekologiczne, a także niebawem nastąpi realizacja projektu dotyczącego odnawialnych źródeł energii. W Karwodrzy i Burzynie wybudowano nowe sale gimnastyczne, które służą dzieciom i młodzieży, a zabytkowy budynek Sokoła w Tuchowie jest w trakcie modernizacji. Te kilka przykładów wykorzystania funduszy europejskich w ostatnich latach w Tuchowie dowodzą, że jest to dobre miejsce, aby rozmawiać jak dzięki funduszom europejskim realizować swoje cele.

W Tuchowie o funduszach
Przez cały weekend konsultanci Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego będą bezpłatnie udzielać porad jak skorzystać z dotacji. Firmy i instytucje, które są beneficjentami unijnego wsparcia, pochwalą się wyspecjalizowanymi produktami i usługami. Ogród doświadczeń im. Stanisława Lema z Krakowa udostępni przyrządy do wykonywania eksperymentów naukowych, a z Parku Rozrywki z Inwałdu przyjedzie dinozaur i puzzle 3D.

Małopolski tele-anioł w Tuchowie
Każdy potrzebujący będzie mógł zgłosić swoje uczestnictwo w pionierskim projekcie Województwa Małopolskiego – Małopolski Tele-Anioł, który pod swoje skrzydła bierze osoby starsze i niesamodzielne. Dzięki specjalnym opaskom z kartą SIM, osoby potrzebujące mogą w nagłych wypadkach błyskawicznie wezwać pomoc. Są też wspierane w codziennych obowiązkach, higienie osobistej i w załatwieniu urzędowych formalności. Małopolski tele-anioł już teraz jest znakomitym przykładem na to, że z pomocą unijnych pieniędzy można realizować projekty, które pomagają i ułatwiają życie.

Konkursy, quizy i kino plenerówe
Tablet, hulajnoga, e-book, deskorolka będą do wygrania w konkursach i quizach wiedzy o Europie i funduszach europejskich. Pełną atrakcji niedzielę, zakończymy seansem filmu „Iluzja” w kinie plenerowym.

Wszystkie atrakcje „Weekendu z funduszami” będą bezpłatne.

Program imprezy
Gdzie i kiedy będziemy?
7-8 lipca, Rynek

SOBOTA 9:00-17:00
Konsultacje nt. unijnych dotacji w mobilnym punkcie informacji o funduszach europejskich.

NIEDZIELA 13:00-19:00
– konsultacje nt. unijnych dotacji w mobilnym punkcie informacji o funduszach europejskich
– prezentacja beneficjentów funduszy europejskich
– konkursy i quizy z atrakcyjnymi nagrodami, do wygrania: tablet, hulajnoga, deskorolka i e-book
– godz. 19.00 – kino plenerowe, pokaz filmu „Iluzja”

Spędź letni weekend razem z nami w Tuchowie!

Skip to content