Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Wiatr wolności – zapraszamy na widowisko teatralne


Teatr Nie Teraz, Starosta Tarnowski, Burmistrz Tuchowa, Burmistrz Zakliczyna i Wójt Gminy Szerzyny zapraszają na finał projektu teatralno-edukacyjnego, którego uczestnikami była młodzież szkolna z Tuchowa i Zakliczyna oraz grupa osób dorosłych z Ołpin.

WIATR WOLNOŚCI – WYMARSZ – to widowisko teatralne oparte o swoisty reportaż wojenny „Piłsudczycy” Juliusza Kadena-Bandrowskiego.

7.11.2015, godz. 18:30 – OŁPINY, Dom Kultury
11.11.2015, godz. 11:00 – ZAKLICZYN, Zakliczyńskie Centrum Kultury
11.11.2015, godz. 19:00 – TUCHÓW, Dom Kultury
13.11.2015 r., godz. 10:00 – ŻABNO, Gminne Centrum Kultury

„Wiatr wolności – wymarsz” to II edycja projektu teatralno-edukacyjnego, realizowanego przez Stowarzyszenie Nie Teraz w ramach Małopolskiego programu obchodów 100-lecia I wojny światowej.

Cykl warsztatów teatralnych „Wiatr wolności – wymarsz” skierowany był do dwóch grup: młodzieży szkolnej z gminy Tuchów i Zakliczyn i dorosłych z gminy Szerzyny. Projekt zakładał wzmocnienie integracji międzypokoleniowej, poprzez ostateczne spotkanie dwóch grup warsztatowych. Efektem miesięcznej pracy obu grup jest widowisko oparte na swoistym reportażu wojennym Juliusza Kadena-Bandrowskiego „Piłsudczycy”, w którym nie brak najważniejszych pieśni legionowych i innych z gruntu polskich, katolickich i patriotycznych akcentów.

Zajęcia warsztatowe prowadzone były przez reżysera Tomasza A. Żaka oraz aktorów Teatru Nie Teraz: Agnieszkę Rodzik, Ewę Tomasik, Magdalenę Zbylut, Przemysława Sejmickiego i gościnnie Seweryna Partyńskiego. Autorem koncepcji projektu i koordynatorem prac była Magdalena Zbylut.

Skip to content