Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Wieczorek patriotyczny w Mesznej Opackiej

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, dzieci z Przedszkola w Mesznej Opackiej wraz ze swoimi rodzicami, wychowawcami i dyrekcją uczestniczyły w wieczorku patriotycznym.

Ten wieczór był wyjątkowy i na długo pozostanie w pamięci wszystkich gości. Oderwani od codziennego pośpiechu, wieczorem wszyscy mogli usiąść w zadumie i wspólnym śpiewem wyrazić swoje podziękowanie za wolną Polskę. Dzieci, które tego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, dumnie kroczyły trzymając w rękach biało-czerwone flagi. To była dla nich piękna i wzruszająca lekcja patriotyzmu, gdy z flagą w dłoni śpiewały hymn oraz recytowały „Katechizm polskiego dziecka”. Mocno zapadła im w pamięć ta chwila, gdy do wzruszającej kompozycji Fryderyka Chopina tańczyły jako białe ptaki wokół symbolicznej Polski, uwięzionej i wolnej wreszcie. Wymowna cisza nastała, gdy z ust rodziców, stosownie ubranych i z odpowiednimi rekwizytami usłyszeliśmy pieśń „Rozkwitają pąki białych róż”. To hymn żałobny po utraconej miłości. Dziś wszyscy wiemy, że niejeden Jasieńko nie wrócił…

Gościem specjalnym spotkania był Jerzy Łącki z małżonką, członkowie grupy rekonstrukcyjnej 5 Pułku Strzelców Konnych w Tarnowie, którzy w ciekawy sposób opowiedzieli dzieciom o swojej działalności.
Podczas wieczorku został rozstrzygnięty rodzinny konkurs plastyczny „Polska – moja ojczyzna”. Na prace, które były również elementem dekoracji, głosowali wszyscy uczestnicy wieczornego spotkania, dzięki czemu udało wyłonić się zwycięzcę. Dla tych, którzy brali udział w konkursie przygotowano nagrody za wysiłek i poświęcony czas podczas wykonywania prac.

Uroczystość była podsumowaniem projektu edukacyjnego realizowanego w przedszkolu „Niepodległa od stu lat”. Polsko, życzymy Ci wiecznej wolności, jedności i pokoju.

Skip to content