Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Wielki sukces Biblioteki Publicznej w Tuchowie!

Miło nam poinformować, że Biblioteka Publiczna w Tuchowie jest PIERWSZA w Małopolsce! CZWARTA wśród bibliotek z gmin miejsko-wiejskich z całego kraju! DWUNASTA w Polsce!

19 listopada ogłoszono oficjalne wyniki ogólnopolskiego Rankingu Bibliotek! Już po raz piąty ranking organizuje dziennik „Rzeczpospolita” we współpracy z Instytutem Książki. W czwartek w pałacu Krasińskich w siedzibie starych druków Biblioteki Narodowej w Warszawie odbyła się uroczysta gala, na której wręczono wyróżnienia najlepszym bibliotekom w Polsce i ich samorządom. W imieniu Tuchowa wyróżnienie odbierali burmistrz Tuchowa Adam Drogoś i dyrektor Biblioteki Publicznej Bożena Wrona.
Biblioteki publiczne są jednostkami samorządowymi i ich praca jest ściśle uzależniona od samorządu: dobra współpraca, silne wsparcie dają wysokie wyniki. W dwóch poprzednich latach również zajmowaliśmy całkiem niezłe 27 miejsce (na ok. 800 bibliotek biorących udział w rankingu, który zasięgiem obejmuje 2300 gmin wiejskich, miejsko-wiejskich i miejskich do 15 tys. mieszkańców).

Dodać trzeba, że jest to wspólny sukces biblioteki głównej i jej filii oraz samorządu gminy. Ale czym byłaby biblioteka bez czytelników?
Dziękujemy również wszystkim naszym użytkownikom, czyli Wam! To duże osiągnięcie dla gminy Tuchów!

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na Facebooku:
https://www.facebook.com/Biblioteka-Publiczna-w-Tuchowie-134492593552986/

W jaki sposób powstaje ranking? Szczegóły na: http://www.instytutksiazki.pl/ oraz w czwartkowym wydaniu „Rzeczpospolitej” – do przeczytania w bibliotece.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

Skip to content