Wieści z „Kopernika”

Uczeń klasy drugiej tuchowskiego Liceum Ogólnokształcące – Karol Gut zajął pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Astronomicznym „Astrolabium”! Konkurs ten jest przeprowadzany przez Fundację dla Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie pod patronatem Obserwatorium Astronomicznego UJ.

Zawody odbyły się 22 marca w szkołach, które zgłosiły chętnych uczestników z terenu całej Polski. Karol Gut zdobył największą ilość punktów wśród ponad 160 uczestników rywalizujących na poziomie klas drugich szkół ponadgimnazjalnych. W nagrodę otrzyma teleskop do obserwacji astronomicznych ufundowanych przez krakowską firmę „Astrokrak”. Jest to kolejny sukces Karola w dziedzinie astronomii – w ubiegłym roku zajął on 2 miejsce w województwie małopolskim i 8 w ogólnopolskim finale konkursu na najlepszy referat z zakresu astronomii i astronautyki.

To nie koniec sukcesów uczniów tej szkoły. 15 maja w Nowym Targu odbył się Wojewódzki Finał w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Ogromny sukces odniosła Gabriela Matug z kl. Ia zajmując I miejsce i zdobywając tytuł mistrzyni województwa w kategorii rocznika 1996.
Pozostałe wyniki:
– Karolina Grzenia, IId – IV miejsce (rocznik 1995)
– Tomasz Kielar, Id – miejsce XXIX (rocznik 1996)
– Piotr Salwa, Id – miejsce XXXII (rocznik 1996).

A na deser informacja, że uczniowie tejże szkoły zdobyli III miejsce w XXX Regionalnym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych MASKA 2013 (miejsc I oraz II nie przyznano) z przedstawieniem pod tytułem „A cóż piękniejszego nad niebo”. 17 maja w Pałacu Młodzieży w Tarnowie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Składamy serdecznie gratulacje dla reżyserek: Anny Broniek i Iwony Sandeckiej, aktorów i wszystkich, którzy byli zaangażowani w powstanie przedstawienia oraz życzymy dalszych sukcesów.