Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Wszystkie dzieci nasze są – rajd do Uniszowej – Filipówki na Podlesiu

„Wszystkie dzieci nasze są” to hasło przewodnie projektu realizowanego podczas rajdu do Uniszowej – „Filipówki”, w którym wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Tuchowskiej. Projekt ten był odpowiedzią na potrzebę młodych uczniów dotyczącą stworzenia im przestrzeni do pożytecznego działania.

Rajd rozpoczął się 14 czerwca, kiedy to dzieci wraz z opiekunem i wolontariuszem wyruszyły z Jodłówki Tuchowskiej przez Pasmo Brzanki do Uniszowej. Rajd trwał do 16 czerwca. Podczas pobytu uczniowie uczyli się zdrowej rywalizacji poprzez rozgrywanie meczów z tamtejszymi uczniami gimnazjum w Ryglicach. W sposób edukacyjny aktywnie spędzały wolny czas biorąc udział w warsztatach plastycznych, dyskusjach, wyprawach tematycznych. Nie można nie wspomnieć o ognisku oraz dyskotece, która cieszyła się największą aprobatą. Dzieci miały okazję również poznać zasady zdrowego odżywiania oraz wspólnie przygotowywać posiłki.


Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia z rajdu.

Punktem kulminacyjnym był pogodny wieczorek, na który przyjechały dzieci niepełnosprawne wraz z rodzicami oraz wolontariuszami. Na miejscu czekało na nie mnóstwo atrakcji i smakołyków. Począwszy od chrupiących kiełbasek, słonych paluszków, wyjątkowo słodkich łakoci, skończywszy na różnorodnych napojach. Uczniowie przygotowali dla gości szeroki wachlarz zajęć i rozrywek.
Były to m.in. wspólne oglądanie bajek, kolorowanie, zabawy sportowe, zabawy na placu zabaw, bańki mydlane, zabawa taneczna. Podczas spotkania panowała miła i przyjazna atmosfera.
Wpływ na tak miły przebieg spotkania miało niepodważalnie urokliwe miejsce, w którym odbywał się rajd. „Filipówka” jest położona w malowniczej Uniszowej z dala od ulicznego zgiełku, co sprzyja odpoczynkowi i relaksowi. Dzieci cieszyły się swobodą i przestrzenią podczas sportowych rozgrywek i wspólnych zabaw. Pożegnaniu towarzyszyły gorące uściski, a nawet łzy szczęścia. Rodzice wraz z dziećmi niepełnosprawnymi odjechali z uśmiechem na twarzy i miłymi wrażeniami.

Uczniowie przekonali się, że osoby na pozór wydające się być niesprawne, niczym się od nas nie różnią, tak samo potrafią się bawić i cieszyć. Animatorem całego przedsięwzięcia była pani Barbara Duran, wychowawczyni i nauczycielka tamtejszej szkoły.

Gospodarstwo Agroturystyczne „Filipówka Na Podlesiu” – http://filipowka.dobrynocleg.pl/

Skip to content