Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Wyróżnienie dla WIMED-u

W dniu 16 listopada nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie V edycji konkursu „Innovator Małopolski 2010” organizowanego przez Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej.

Gala wręczenia nagród odbywała się podczas IV Konferencji „Nauka dla Biznesu” w Sali Konferencyjnej Kotłownia na terenie kampusu Politechniki Krakowskiej.

Głównym założeniem konkursu było wyłonienie i wsparcie firm, które tworzą i wdrażają innowacyjne rozwiązania ku lepszemu życiu nas wszystkich. Laureaci, oprócz statuetek, listów gratulacyjnych i upominków od samorządu województwa otrzymali możliwość promocji w kraju i za granicą.

Zdaniem Marka Sowy – członka Zarządu Województwa Małopolskiego „Ten konkurs służy promocji regionu jako miejsca przyjaznego nowym technologiom i innowacjom oraz promowaniu wśród firm regionu ducha nowatorskiego podejścia do biznesu. Mamy nowych ambasadorów w podejściu do innowacyjności”.

Do rywalizacji o miano „Innowator Małopolski 2010” przystąpiło 38 przedsiębiorstw reprezentujących różne branże. Z finałowej dziesiątki kapituła konkursu wyłoniła 3 laureatów oraz przyznała 2 wyróżnienia.

Firma WIMED Oznakowanie Dróg Sp. z o.o. otrzymała wyróżnienie za konsekwencję we wdrażaniu rozwiązań innowacyjnych w przedsiębiorstwie. Dzięki bezgranicznemu zaangażowaniu oraz nieustannej pracy inżynierów WIMED-u, a także współpracy z ośrodkami naukowymi w Polsce i za granicą udało się stworzyć i wprowadzić na rynek system nitowanych konstrukcji wsporczych do znaków drogowych z cechami biernego bezpieczeństwa – PROLIFE N. Główną ideą systemu PROLIFE jest zmniejszenie ciężkości wypadków podczas zderzenia pojazdu z infrastrukturą drogową poprzez częściowe pochłonięcie energii zderzenia przez konstrukcję. Firma wielokrotnie miała sygnały od osób poszkodowanych w wypadkach drogowych, że konstrukcje WIMED-u ocaliły ludzkie życie.

dyplom

Źródło: www.wimed.pl

Skip to content