Wysokie miejsca w Pucharze Polski MTB w Białymstoku

W dniach 23-24 kwietnia 2016 r. na Pietraszach w Białymstoku odbyła się I edycja Pucharu Polski MTB „Rusza peleton”. Wystartowali w nim najlepsi kolarze MTB z całego kraju. To najważniejsza impreza kolarska w tej części Polski.

W sobotę po raz pierwszy został zorganizowany wyścig sztafet mieszanych. Była to pilotażowo przeprowadzona konkurencja, która w 2016 roku zostanie wprowadzona jako konkurencja obserwowana do programu Mistrzostw Polski MTB XCO. Dzięki przeprowadzeniu wyścigów w kategoriach: junior młodszy, osobno junior i osobno orlik (w parze z juniorką młodsza, juniorką i orliczką), będzie możliwe uzyskanie dodatkowych punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego już w 2017 roku. Trasa wyścigu była krótka, widowiskowa i wymagająca technicznie, a zawodnicy pokonywali rundę dwukrotnie, na przemian. W wyścigu brały udział sztafety klubowe jak i reprezentanci Polski. Do startu w barwach narodowych powołany został nasz kolarz Wiktor Hudyka wraz z Gabrielą Wojtyłą z klubu UKS Sokół Goodman Zator, którzy zajęli III miejsce w kat. orlik.

W niedzielę 24 kwietnia odbyły się wyścigi we wszystkich kategoriach wiekowych, począwszy od żaków w olimpijskiej formule cross-country. Wysokie IV miejsce zajął Wiktor Hudyka w kat. orlik (tracąc zaledwie 2 sekundy do podium). Natomiast X miejsce zajęła dla Gabriela Hudyka w kat. juniorka młodsza.

Niestety z powodu defektu wyścigu nie ukończył Albert Hudyka.