Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

X Bal Karnawałowy dla osób niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia Nadzieja

3 lutego Szkolne Koło Caritas i dzieci ze świetlicy opiekuńczo-wychowawczej przy Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach przygotowały X Bal Karnawałowy dla osób niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia Nadzieja.

Ta charytatywna impreza integruje młodzież szkolną z osobami niepełnosprawnymi i wskazuje młodym ludziom możliwości zaangażowania się w pomoc drugiemu człowiekowi. Do szkoły przybywają wolontariusze, a są nimi obecni i byli już uczniowie szkoły w Siedliskach.

Wśród przybyłych gości byli: Marian Gut prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Nadzieja wraz z małżonką, księża pracujący w parafii Siedliska Tuchowskie, diakon Sebastian Wiktorek, Kazimierz Kurczab zastępca Burmistrza Tuchowa oraz Małgorzata Gacek i Bogdan Stefan radni Rady Miejskiej w Tuchowie. Tradycyjnie bal rozpoczęliśmy mszą św. (tradycję tę zapoczątkował ks. proboszcz Jan Wieciech), oprawę liturgiczną przygotowała grupa młodzieżowa. Po mszy św. zaprosiliśmy wszystkich na poczęstunek i zabawę. Kulminacyjnym punktem balu była spóźniona wizyta św. Mikołaja, który przywoływał niepełnosprawne dzieci po imieniu i wręczał paczki, po czym wspólnie bawił się z dziećmi, a odchodząc zaprosił je na kolejny bal w przyszłym roku. Na sali panowała niezwykła atmosfera. To spotkanie pozostanie na długo w naszej pamięci.

Dyrekcja szkoły oraz organizatorzy szczególne podziękowania składają:
– rodzicom uczniów naszej szkoły
– księżom parafii Siedliska i diakonowi Sebastianowi
– Bogdanowi Stefanowi
– Kołu Gospodyń Wiejskich w Siedliskach
– Stowarzyszeniu „Moje Siedlisko” i Stanisławowi Majcherowi
– grupie młodzieżowej
– nauczycielom
– Tomaszowi Saradowi
– Marcie Wójcik
– Bożenie Wojtanowskiej
– wolontariuszom
– Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych


Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

fot. Nikoletta Kubicz

Skip to content