Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

XIII Festyn Sołectwa Zabłędza za nami

17 sierpnia 2019 roku odbył się XIII Festyn Sołectwa Zabłędza, połączony z dorocznymi dożynkami wiejskimi. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Zabłędzy wraz ze swoimi rodzinami, które przyjechały z najdalszych regionów Polski, aby wspólnie z nami świętować.

Tegoroczny Festyn miał szczególny charakter, ponieważ honorowym patronatem objął go starosta tarnowski pan Roman Łucarz, który zaszczycił nas swoją obecnością i od społeczności Zabłędzy otrzymał tradycyjny wieniec dożynkowy.

Przygotowany został program artystyczny, odbyły się konkursy, atrakcje, występy, recytowane były wiersze, śpiewane piosenki, grane utwory na skrzypcach oraz dzieci zatańczyły taniec ludowy „Krakowiak”. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani ciekawymi i wartościowymi nagrodami.

Chleby dożynkowe wraz z miodem przekazane zostały panu staroście – Romanowi Łucarzowi i pani burmistrz – Magdalenie Marszałek. Zaproszeni goście również otrzymali symboliczne chlebki i miód z zabłędzkich pasiek. Wspólnie z panią burmistrz i panem starostą podzieliliśmy chleb dożynkowy pomiędzy zebranych. Odbyła się również degustacja wyrobów tradycyjnych i regionalnych.

Po części oficjalnej zaprezentowana została żartobliwa scena kabaretowa, ukazująca nasze dzielnice wsi i ich mieszkańców. W godzinach wieczornych odbyła się zabawa taneczna z zespołem AKORD.

Serdecznie dziękuję zaproszonym gościom za obecność i wspólne świętowanie. Dziękuję sponsorom za ufundowanie nagród, pokrycie kosztów druku gazety „Nasza Wieś Zabłędza” i przekazanie wyrobów tradycyjnych do degustacji.
W sposób szczególny dziękuję współorganizatorom – dyrekcji Domu Kultury w Tuchowie i członkom Rady Sołeckiej oraz panu Krzysztofowi Jasińskiemu. To dzięki Państwa pracy i zaangażowaniu mogliśmy wspólnie świętować, uszanować naszych rolników, dziękować za zebrane plony i chleb powszedni.
Staramy się kultywować nasze tradycje ludowe i docenić ciężką pracę rolników, a zwłaszcza ich spracowane dłonie, które troszczą się aby na nasze stoły trafiał polski chleb.
Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim, którym dobro naszej małej ojczyzny leży na sercu i troszczą się o jej ciągły rozwój.

Wdzięczna radna i sołtys
Ewa Michałek

Fotorelacja: Krzysztof Jasiński

Skip to content