Z Bochnią bez rewelacji

W kolejnym meczu III Małopolskiej Ligi Seniorów w Piłce Ręcznej w ramach 3 kolejki spotkań Sokół MOSiR Tuchów rozgrywał w minioną niedzielę wyjazdowy mecz
z BKS Old Stars Bochnia na hali w Kłaju. Podopieczni trenera Moździerza przegrali z zespołem z Bochni 37:25 (17:9).

Gospodarze od pierwszych minut naciskali zespół z Tuchowa, grali zdecydowanie spokojniejszą piłkę, co spowodowało że po 20 minutach gry na tablicy widniał wynik 14:6 na korzyść gospodarzy. Pod koniec pierwszej polowy gospodarze, jak i zawodnicy Sokoła dorzucili po 3 bramki. Początek drugiej połowy to również nerwowa gra przyjezdnych. Po stracie następnych 2 oczek nareszcie zaczęła funkcjonować w należytym stopniu obrona Sokoła – przez blisko 20 minut trwała walka bramka za bramkę. Nie wystarczyło jednak siły na odrobienie strat, a do tego bochnianie dorzucili w stosunku do pierwszej części meczu 2 bramki, by ostatecznie wygrać 12 trafieniami.
Wynik samego spotkania mógłby być zdecydowanie korzystniejszy dla Sokoła, gdyby nie błędy sędziowskie których było sporo, a częste kontrowersyjne sytuacje były „gwizdane” na korzyść bochnian.
Nie mieliśmy zbytnio pomysłu na grę, jednak druga połowy mogła już się podobać, wtedy w obronie zagraliśmy z wysuniętym obrońcą, tzw. „5-1” co skutkowało przerywaniem akcji bochnian. Cała drużyna musi jeszcze dużo popracować, mamy jednak nadzieję, że w niedzielnym spotkaniu na własnej hali z Krakowiakiem pokażemy się z lepszej strony – komentuje jeden z zawodników Sokoła.

Sokół MOSiR Tuchow: Mężyk, Baran J. – Pękala, Głąb, Starzyk, Zając, Kowalski, Grzebień, Bianche, Baran M., Kapłon, Szot, Nosek, Chruściel
Najwięcej bramek dla Sokoła: Bianche-8, Grzebień-6, Kowalski-5

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na niedzielny mecz III Małopolskiej Ligi Seniorów w Piłce Ręcznej mężczyzn, na godzinę 11:00 na halę MOSiR w Tuchowie, kiedy to Sokół MOSiR Tuchów będzie podejmował zespół Krakowiaka Mistrzejowice Kraków.