Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

”Z ortografią za pan brat”

9.III.2005 r. siedemdziesięciu uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z gminy Tuchów rywalizowało o tytuł „Mistrza Ortografii Ziemi Tuchowskiej”. Został właśnie rozstrzygnięty IV Gminny Konkurs Ortograficzny.
Uczestnicy zostali podzieleni na cztery kategorie wiekowe. Teksty dyktand dostosowano do możliwości wiekowych poszczególnych grup.

Wśród najmłodszych (kl.II – III) Mistrzem Ortografii została Alicja Okaz z SP w Lubaszowej, II m. Alicja Starzyk z SP w Jodłówce Tuchowskiej, III m. Kamil Zając z SP w Tuchowie i Joanna Lis z
SP w Burzynie.
Mistrzem Ortografii kl.IV – VI została: Alicja Dusza ze SP w Lubaszowej, II m. Maksymilian Rzepka ze SP w Jodłówce Tuchowskiej, III m. Justyna Olchawa ze SP w Tuchowie.
Wśród gimnazjalistów najmniej błędów zrobili: Edyta Osika z gimnazjum w Jodłówce Tuchowskiej, II m. Aneta Wójcik z gimnazjum nr 1 w Tuchowie, Urszula Duda z gimnazjum w Siedliskach.
Najlepszymi znawcami zasad ortograficznych ze szkół ponadgimnazjalnych okazali się: Alina Faliszek z ZSP w Tuchowie, II miejsce Natalia Momola z LO im. M. Kopernika w Tuchowie, III miejsce Barbara Gładysz z LO im. M. Kopernika w Tuchowie.

Konkurs odbywa się pod patronatem burmistrza gminy mgr Mariusza Rysia, który ufundował cenne nagrody dla mistrzów ortografii w czterech kategoriach wiekowych.
Należy podkreślić, że zorganizowanie takiego konkursu to nie lada przedsięwzięcie, ale jak się okazuje możliwe do wykonania. Już czwarty raz przygotowują go nauczyciele pod kierunkiem mgr Anny Totoś . Nadzór merytoryczny nad konkursem od czterech lat sprawuje mgr Józef Kozioł. W tym roku poszczególne etapy konkursu przygotowywali : mgr Iwona Sandecka, mgr Beata Czuba i mgr Maria Lisak.
Organizatorów wsparli sponsorzy: Firma „Płowiecki” z Tuchowa, Firma As z Tuchowa, właścicieli DH „Trójka”.
Teraz pozostaje tylko wysłać mistrzów na konkurs powiatowy.

Autor newsa: Maria Lisak

Zachęcamy
do odwiedzenia Galerii

Skip to content