Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Z wizytą u południowych sąsiadów

W dniach od 02. do 05. czerwca 11 uczniów i dwóch opiekunów Publicznego Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach było z wizytą w Detvie na Słowacji oraz w Mikulovie w Czechach. Podróż związana była z realizacją projektu e-Twinning i oraz nawiązaniem nowego szkolnego partnerstwa między PG w Siedliskach a Zakladną Skolą w Mikulovie.

Uczniowie goszczeni byli w rodzinach zarówno w Detvie jak i w Mikulovie. Na Słowacji grupa zwiedziła miasto Detva, szkołę, muzeum Podpolanie. W czeskim Mikulovie oprócz zwiedzania przepięknego miasteczka, szkoły, zamku, który góruje nad Mikulovem, oraz wspólnych śpiewów przy ognisku i pieczeniu kiełbasy grupa została przyjęta przez starostę Mikulova Rostislava Kostial i jego zastępczynię w Urzędzie Miejskim. Wyprawa była wspaniała, wrażenia niezapomniane, nawiązane nowe przyjaźnie – to dobre rokowania na dalszą współpracę!
Organizatorzy wyjazdu składają serdeczne podziękowania dla burmistrza Tuchowa Mariusza Rysia oraz dla Tadeusza Patyka za wsparcie finansowe wyjazdu!

Informacja: Halina Piotrowska – koordynator projektu e-Twinning

Skip to content