Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Zapisy do Sekcji Turystyki Kwalifikowanej!

Jeżeli uważasz, że powinieneś (powinnaś) coś w życiu zrobić ciekawego, przeżyć ciekawą przygodę lub poznać nowe umiejętności to masz okazję!
W ramach działalności Sekcji Turystyki Kwalifikowanej będziesz miał(-a) możliwość nauczyć się wspinania na sztucznej ścianie wspinaczkowej, jak wędrować po górach, zwiedzać jaskinie, biegać na orientację, i wielu innych ciekawych rzeczy.
Przystępując do Sekcji, będziesz mógł(-a) zapoznać się pod okiem doświadczonych turystów, wspinaczy i grotołazów m.in.:
– jak się wspinać na ściance wspinaczkowej i w skałach (będziemy wyjeżdżać na ścianki wspinaczkowe w Tarnowie i w skały)
– opanujesz podstawy technik linowych do zjazdów i podchodzenia po linach (przyda się w czasie eksploracji jaskiń)
– nauczysz się jak nie zgubić się w nieznanym terenie i jak sobie radzić w trudnych sytuacjach
– poznasz od praktyków co wziąć na wyjazd w góry na jeden dzień i co na wiele dni
– będziesz miał(-a) możliwość sprawdzić czego się nauczyłeś(-łaś) w czasie jednodniowych wyjazdów w góry (i nie tylko w góry)
– będziemy wspólnie organizowali różne zajęcia takie jak wędrowanie na orientację, wspólne ogniska (również w zimie 🙂 !) i inne zajęcia plenerowe
– będzie istniała też możliwość, przy zebraniu się odpowiedniej ilości chętnych, wspólne organizowanie tanich wypraw zagranicznych. (Wyjazdy odbywają się na zasadzie partnerskiej. Osoby niepełnoletnie uzgadniają swój wyjazd z wyznaczonym opiekunem z Sekcji.)
– i wiele innych

Spotkania odbywać się będą co tydzień, w piątki o godzinie 17.00 w siedzibie Koła.

Spotkania organizacyjne i informacyjne odbędą się w dwa kolejne, następujące po sobie piątki 23 i 30 marca 2012 r. w naszym lokalu, w Tuchowie przy ul. Chopina 10 (Dom Kultury).

Warunkiem uczestniczenia w zajęciach Sekcji jest wstąpienie w poczet członków Koła PTTK nr 76 w Tuchowie*.
Bardzo mile widziane są wszyscy chętni od 16. roku życia, a szczególnie gorąco osoby grające na gitarze i/lub śpiewające ;).
Osoby niepełnoletnie muszą dostarczyć pisemną zgodę rodziców na uczestnictwo w zajęciach Sekcji!
Zapraszamy!

* Przynależność do Koła PTTK uzależnione jest od złożenia podpisanej deklaracji członkowskiej i opłacenia wpisowego wraz ze składką roczną. Wysokość opłat uzależniona jest m.in. od wieku. Więcej informacji o składkach członkowskich na spotkaniu organizacyjnym oraz na stronie http://tarnow.pttk.pl/oddzial.php?id=skladki
Przykładowo:
– młodzież ponadgimnazjalna opłaca wpisowe 6 zł oraz składkę za cały rok 2012 w wysokości 20 zł.
– dorośli opłacają wpisowe w wysokości 10 zł a składkę za 2012 rok w wysokości 40 zł.

Skip to content