Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Informacje z „ogólniaka”

21 marca, przy okazji obchodów kolejnego już Dnia Patrona Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie, odbędą się obserwacje astronomiczne „Sprawdzanie obrotów sfer niebieskich”. Serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby w godzinach od 19 do 22.

Natomiast już w najbliższą niedzielę, 25 marca młodzież z LO uda się do Francji na kolejną wymianę. Tym razem wraz z uczniami z klasy o profilu architektoniczno-ekologicznym tuchowianie będą realizowali projekt dotyczący wody, jej przemian, znaczenia i ochrony. Do Saint-Jean de Braye wyjedzie 14 uczniów z klas I i II oraz panie A. Szupińska, M. Gogola i M. Gądek. Powrót zaplanowany jest na 3 kwietnia.

Gabriela Flis (uczennica LO z klasy IIc) zajęła IV miejsce w finale ogólnopolskim VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Tischnerowskie ślady”. Serdecznie gratulujemy Gabrieli oraz jej opiekunce, mgr J. Mleczko.

Drużyna liceum w składzie: Krzysztof Mężyk (IIIb), Kamil Malec (IIc) oraz Karol Gut (Id) zajęła III miejsce w Ponadgimnazjalnym Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Górach „Beskid Niski”. Serdeczne gratulacje dla chłopaków oraz ich opiekunki mgr A. Suchan.

W ubiegłym tygodniu w ramach projektu „Młodzi przedsiębiorcy na start” odbyły się warsztaty z przedsiębiorczości, w których wzięło udział 10 osób. W styczniu 2012 roku ruszyła w naszym LO kolejna edycja kursu Business English, do którego zakwalifikowali się uczniowie klas pierwszych. Dwuletni kurs kończy się egzaminem Business English Certificate. Oprócz zajęć językowych projekt przewiduje zajęcia z przedsiębiorczości oraz spotkania z trenerami w ramach kół naukowych.

Skip to content