Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Zaproszenie do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda pragnie zaprosić wszystkich Polaków do wspólnego przeżywania tego wydarzenia przy dźwiękach muzyki i słowach pieśni, które przez wiele pokoleń wyrażały polską nostalgię za niepodległym państwem i radość z odzyskania wolnej Polski.

W najbliższych dniach na portalu internetowym www.prezydent.pl zostanie uruchomiona strona poświęcona wykonaniom polskich pieśni patriotycznych z okazji Narodowego Święta Niepodległości 2015. Można będzie z niej pobrać stworzony specjalnie na to wydarzenie „Śpiewnik pieśni patriotycznych” zawierający historię poszczególnych utworów, teksty oraz nuty.

Jeżeli w nadchodzących dniach w Państwa mieście lub gminie z okazji 11 listopada planowany jest koncert patriotycznych pieśni, prosimy o przesłanie informacji o takiej uroczystości za pośrednictwem formularza. Wypełniony formularz prosimy odesłać do 9 listopada na adres piesni2015@prezydent.pl. Przesłane przez Państwa zgłoszenie pozwoli stworzyć na portalu prezydent.pl mapę miejsc, w których Polacy wspólnym śpiewem uczcili Narodowe Święto Niepodległości.

Serdecznie zapraszamy
Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Kliknij, aby przejść do formularza.

Skip to content