Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Zbiórka darów dla miasta Baranówka

Drodzy Mieszkańcy naszej gminy!

Zwracamy się do Was o pomoc i przekazywanie ciepłych kurtek i koców (używanych, w dobrym stanie lub nowych), świeczek i leków na przeziębienie, grypę. Zbiórkę organizują wspólnie Gmina Tuchów, Dom Kultury w Tuchowie, Szkoła Podstawowa w Tuchowie i Towarzystwo Miłośników Tuchowa.

Wszystkie zebrane dary zostaną w najbliższym czasie dostarczone do naszego miasta partnerskiego Baranówki na Ukrainie. Obecnie przebywa tam kilka tysięcy przesiedleńców z terenów objętych walkami, każdego dnia wprowadzane są wyłączenia prądu, trwające ok. 4 godziny. Baranówka mocno wspiera również żołnierzy walczących na froncie, przekazując im otrzymane od partnerów dary.

Chcemy, aby partnerstwo naszych miast nie było jedynie pozorem. W tym najgorszym dla naszych Przyjaciół czasie pokazujemy swoją solidarność, wsparcie i człowieczeństwo. Będziemy ogromnie wdzięczni za każdy gest, każdy dar.

Gdzie i kiedy przekazać dary?

Uruchamiamy dwa punkty zbiórek – Dom Kultury w Tuchowie i Szkoła Podstawowa w Tuchowie. Dary będziemy gromadzić w terminie od 11 do 25 stycznia bieżącego roku.

Dziękujemy również za życzliwość i dotychczasowe wsparcie, jakiego Mieszkańcy naszej gminy udzielają obywatelom Ukrainy od pierwszych dni wojny.

Skip to content