Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Zdrowy uczeń w czystym powietrzu!

Kolejna inicjatywa dotycząca poprawy jakości powietrza na Pogórzu nabiera tempa! Tym razem chodzi o powietrze, którym oddychają dzieci. W Tuchowie w sezonie grzewczym zdarza się bowiem, że powietrze przekracza dopuszczalne normy także w pomieszczeniach. Zakup oczyszczaczy powietrza do wszystkich szkół, przedszkoli i żłobków zakłada akcja realizowana przez inicjatywę „Powietrze Tuchów.

Projekt „Zdrowy uczeń w czystym powietrzu!” zainicjowała grupa Powietrze Tuchów – Stowarzyszenie Eko Aura Małopolska. – Dotychczas z pomocą partnerów akcji pozyskano osiem oczyszczaczy powietrza. Potrzeba jeszcze co najmniej dwunastu takich urządzeń. Dlatego ruszamy z akcją crowdfundingową – tłumaczy Sławomir Mikos ze stowarzyszenia. – Lato szybko przeminie, dni będą coraz chłodniejsze. Ruszy sezon grzewczy, a nieumiejętne palenie w piecach, spalanie śmieci i węgla złej jakości spowoduje, że pojawią się ogromne ilości dławiącego dymu, a w rezultacie smogu. Chcemy zabezpieczyć przed nim chociaż nasze dzieci – dodaje członek grupy.

Powietrze Tuchów – Eko Aura Małopolska pragnie dla wszystkich dzieci w gminie Tuchów czystego powietrza!

Stworzyliśmy projekt „Zdrowy uczeń w czystym powietrzu!”, który ma na celu oczyścić powietrze ze SMOGU w salach szkół podstawowych, przedszkoli i żłóbków na terenie gminy Tuchów. Planujemy, aby od 1 października dzieci mogły przebywać w szkole – uczyć się, odpoczywać na przerwach i bawić się w CZYSTYM POWIETRZU.

Naszym celem jest zakup 20 urządzeń filtrujących skażone powietrze. Wszystkie urządzenia, które otrzymamy oraz zakupimy – przekażemy szkołom, przedszkolom oraz żłobkom w gminie Tuchów.

Zachęcamy do włączenia się w projekt wszystkie osoby, firmy, którym nie jest obojętny problem smogu w naszym rejonie!

Dotychczas do akcji przyłączyli się:

Oczyszczacz powietrza

Przypominamy, iż w ramach koalicji dla czystego powietrza w Tuchowie Centrum Zdrowia Tuchów oraz Urząd Miasta Tuchowa w maju 2017 zakupili i przekazali tuchowskiemu Przedszkolu Publicznemu dwa oczyszczacze Fellowes AP 300. Łącznie jest już 10 oczyszczaczy! Gorąco zapraszamy do wspólnej akcji dla naszych dzieciaków.

Skip to content